Mielinės kopūstinės bandutės
Mielinės kopūstinės bandutės
Autorius: Aistė
Jums reikės
200 g
baltagūžio kopūsto
 
2 stiklinės
miltų
 
1 šaukštelis
sausų mielių
 
2 šaukštai
sviesto
 
1 skiltelė
česnako
 
šiek tiek
druskos
 
saujalė
manų kruopų
 

Paruošimas

Išpjaukite kietas kopūstų lapų dalis, smulkiai papjaustykite. Kopūstus patroškinkite įkaitintame svieste, įspauskite ar įdėkite smulkinto česnako. Troškinkite uždengus apie 10 min. iki kol paminkštės. Palikite atvėsti.

Tuo tarpu mieles išsitirpinkite šiltame vandenyje, palaukite apie 15 min., kol šiek tiek suputos ir pasklis mielių kvapas. Miltus sumaišykite su druska, ant jų pilkite vandenį su mielėmis, išminkykite tešlą. Tešlą dar 15 min. minkykite, tuomet į ją berkite troškintus kopūstus. Ir vėl trumpai perminkykite.

Tešlą pridenkite drėgnu rankšluostuku ir palikite kilti 1-1,5 valandos, tūris turėtų padvigubėti. Perminkykite.

Stalą apiberkite manų kruopomis ir ant jų iš iškilusios tešlos suformuokite 5 cm storumo volelį. Šį volelį supjaustykite 3 cm storumo bandutėmis. Bandutes dar padailinkite, palyginkite rankomis.

Gautas bandutes, paliekant nemažus tarpus sudėkite ant riebalais pateptos skardos ir palikite kilti dar 30-40 min.Galima papildomai apiberti manų kruopomis.

Bandutėms antrą kartą iškilus jas galiausiai kepkite iki 220C įkaitintoje orkaitėje 20-25 iki kol gražiai paruduos.

Šios bandutės skanios tiek šiltos, tiek šaltos. Puikiai tinka prie sriubų ar troškinių, jas galima perpjauti ir su jomis ruošti suvožtinius.
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)