Be lukšto virti kiaušiniai
Be lukšto virti kiaušiniai
Autorius: Aistė
Jums reikės
2
kiaušiniai
 
1 šaukštelis
acto
 
2 riekės
forminio batono/ duonos
 
1
avokadas
 
1 šaukštas
sviesto
 
šiek tiek
druskos, pipirų
 

Paruošimas

1 būdas: į puodą įpilkite vandens, jo reikia tik tiek, kad verdant kiaušinis būtų apsemtas. Įpilkite truputį acto. Palaukite, kol vanduos užvirs.

Kiaušinius reikia virti po vieną. Pirmąjį kiaušinį atsargiai, nepažeidžiant trynio maišelio išleiskite į negilų dubenuką ar negilų puodelį. Vandeniui užvirus jį viena kryptimi maišykite šaukštu, turi susidaryti sūkurys, į jo centrą atsargiai iš dubenuko ar puoduko išleiskite kiaušinį. Virkite porą minučių, išgriebkite. Tokiu būdu išvirkite norimą kiaušinių kiekį.

2 būdas: Atsikirpkite maistinės plėvelės kvadratą, jį įklokite į dubenuką ar puodelį, įmuškite kiaušinį, o maistinę plėvelę viršuje suriškite. Šitaip pasiruoškite visus kiaušinius.

Šiuos maišiukus su kiaušiniais atsargiai įdėkite į verdantį vandenį ir virkite porą minučių, tuomet išimkite kiaušinius.

Tokius kiaušinius galite valgyti vienus, dėti į salotas, juos skanu tiekti su trupučiu grikių košės.

Patiekimas nuotraukoje: forminę duoną ar batoną paskrudinkite, patepkite sviestu, avokadą nulupkite, išimkite kaulą, smulkiai sukapokite. Avokadą uždėkite ant skrebučių, o ant viršaus dėkite po virtą kiaušinį. Pabarstykite druska, pipirais.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Ieva