Mielinė picos tešla
Mielinė picos tešla
Autorius: Aistė
Jums reikės
600 g
kvietinių miltų
 
250 ml
šilto vandens
 
6 g
sausų mielių
 
3 šaukštai
alyvuogių aliejaus
 
žiupsnelis
druskos
 
žiupsnelis
cukraus
 

Paruošimas

Mieles sutrinkite su cukrumi, užpilkite puse puodelio šilto vandens, pamaišykite ir palikite 15-30 min. iki kol suputos ir pasklis mielių kvapas. Tuomet mieles sumaišykite su sauja miltų, druska, pamaišykite, tuomet pilkite dar pusę puodelio vandens ir įmaišykite likusius miltus. Perminkykite.

Suminkytą tešlą dėkite į aliejumi pateptą dubenį, pridenkite ir palikite kilti apie valandą. Po valandos tešlą perminkykite ir dar apie valandą leiskite kilti.

Iš pakilusios tešlos formuokite norimo dydžio papločius, juos iškočiokite ant pamiltuoto darbastalio (storiau, jeigu norite storapadės ir visiškai plonai, kelių milimetrų plonumu, jeigu norite traškios plonapadės picos) ir apdėlioję patinkančiais priedais (padažu, sūriu, dešra, daržovėmis ir pan.) kepkite gerai įkaitintoje orkaitėje iki kol sūris išsilydys, o tešlos krašteliai apskrus (iškepus juos patepkite aliejumi, kad nesukietėtų).

Ar žinojote, kad... tradiciškai pica turėtų būti ruošiama su ne daugiau, nei 4 ingredientais (neskaitant padažo ir sūrio)?

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (137)
Domas