Obuolių pyragas „Rožių puokštė“
Obuolių pyragas „Rožių puokštė“
Autorius: Aistė
Jums reikės
1 stiklinė
miltų
 
1 stiklinė
cukraus
 
0.5 pakelio
sviesto
 
10
obuolių
 

Paruošimas

Tešlai miltus ištrinkite su šaltu, kubeliais pjaustytu sviestu (truputį sviesto pasilikite formai patepti) - trinkite pirštais iki kol turėsite daug smulkių trupinukų. Berkite 4-5 šaukštus cukraus, pertrinkite viską pirštais ir pilkite maždaug ketvirtį stiklinės vandens. Užminkykite vientisą tešlos gumulą. Tešlą, kol ruošite obuolius, padėkite į šaldytuvą.

Obuolius supjaustykite plonomis, lanksčiomis riekelėmis.

Kepimo indą ištepkite pasiliktu sviestu. Išimtą tešlą šiek tiek pakočiokite ir ja išklokite formą, padarykite iškilusius kraštelius.

Iš obuolių riekelių, dėdami jas šalia viena kitos ir šiek tiek įgrūsdami į tešlą, suformuokite nedidelį apskritimą, kitas riekeles dėkite į apskritimo centrą, o paskutinę riekelę susukite - gausite rožę. Tokiomis obuolių rožėmis apdėkite visą pyragą. Galite jas daryti skirtingo dydžio, galima sudėti vieną didelę.

Likusį cukrų pilkite į keptuvę ar puodą, užpilkite vandeniu, kad vos semtų ir ant nedidelės ugnies virkite iki kol cukrus ištirps ir skystis šiek tiek patirštės - turėsite cukraus sirupą. Jį, jeigu norite, galite gardinti cinamonu, kardamonu, citrinos sultimis. Gautu sirupu apipilkite pyragą.

Pyragą kepkite iki 180C įkaitinoje orkaitėje 30 - 40 min.

Iškeptą pyragą galima pabarstyti cukraus pudra, gardu valgyti su ledais, grietinėle.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
saiomeja
2015-09-11 08:13:28
iabaiskanūs gaminiai sinčiu savo F.B.DRAUGAMS SKANAUS APETITO LINKIU SEKMĖS.
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Augustė