Sluoksniuotos vištienos salotos „Voverytė“
Sluoksniuotos vištienos salotos „Voverytė“
Autorius: Aistė
Jums reikės
500 g
vištienos krūtinėlė
 
300 g
pievagrybių
 
500 g
morkų
 
200 g
svogūnų
 
100 g
žemės riešutų
 
1
kiaušiniai
 
300 g
majonezo
 
kepimui
aliejaus
 
šiek tiek
druskos, pipirų
 
1
alyvuogė (papuošimui)
 

Paruošimas

Svogūnus smulkiai supjaustykite ir apkepinkite iki auksinės spalvos. Iš jų suformuojame pirmąjį sluoksnį - sudėkite juos ant lėkštės į voverytės formą, paslėkite šaukštu ar ranka.

Žemės riešutus apkepinkite ir permalkite arba pertrinkite maisto smulkintuvu. Nesmulkinkite iki košės, turi gautis nedideli gabaliukai. Pusę kiekio sudėkite ant svogūnų. Taip pat paslėkite.

Vištieną išvirkite (taip pat galite naudoti keptos vištienos likučius, vištienos vyniotinio likučius ir pan.) ir smulkiai supjaustykite ar sumalkite. Sumaišykite su puse majonezo. Gardinkite druska, pipirais. Dėkite trečiąjį skluoksnį. taip pat paslėkite ranka ar šaukštu.

Ant vištienos dėkite likusius riešutus.

Pievagrybius pavalykite, susmulkinkite, sluoksniuokite, tačiau palikite šaukštą papuošimui.

Ant pievagrybių sluoksnio paskleiskite likusią pusę majonezo, lašą majonezo pasilikite papuošimui.

Morkas išvirkite, nulupkite ir sutarkuokite smulkia tarka. Iš morkų masės formuokite voverės kailiuką. Padenkite ne tik susluoksniuotų salotų viršų, bet ir šonus.

Kiaušinį išvirkite. Jo baltymą sutarkuokite ir jo suformuokite baltas voverės kailiuko dalis. Iš pasiliktų pievagrybių suformuokite voverės priekines letenėles.

Alyvuogę pjaukite pusiau - viena jos pusė bus nosytė, o iš kitos pusės padarykite vyzdį, kurį uždėkite ant iš pasilikto majonezo lašo padarytos akies.

Žinoma, voverytės formą galite padaryti iš bet kurių smulkiai pjaustytų maišytų ar sluoksniuotų salotų, kurias tereikia „apvilkti“ morkų ir kiaušinio kailiniais.

 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
Egidijus