Su apelsinais kepta višta
Su apelsinais kepta višta
Autorius: Aistė
Jums reikės
1
viščiukas
 
5 - 6
apelsinai
 
2 šaukštai
medaus
 
2 šaukštai
sojos padažo
 
2 šaukštai
aliejaus
 
2 skiltelės
česnako
 
1 šaukšas
džiovintų rozmarinų
 
šiek tiek
druskos, pipirų, čili
 

Paruošimas

Medų, sojos padažą, aliejų, įspaustą česnaką, pipirus, druską, čili pipirus, rozmariną (taip pat tinka mairūnai, čiobreliai arba kitoks prieskoninių žolelių mišinys) išplakite indelyje.

Vištą gerai išvalykite, nuplaukite ir nusausinkite popieriniais rankšluostukais. Visą viščiuką gerai įtrinkite pasigamintu marinatu, trinkite ir išorėje, ir viduje. Dėkite į indą ir palikite šaldytuve pasimarinuoti bent porai valandų, galima ir pernakt.

Viščiukui išsimarinavus apelsinus nulupkite, vieną pasilikite neluptą. Nuluptus apelsinus atidalinkite skiltelėmis, jas pjaukite perpus ir jomis įkimškite vištos vidų. Vištą tada užsiūkite. Dėkite į kepimo indą. Neluptą apelsiną supjaustykite rieklėmis ir jomis apdėkite viščiuką - apelsino žievelė suteiks truputį kartumo, bet, jeigu norite saldesnės vištienos, tai paskutinįjį apelsiną taip pat nulupkite ir tik tuomet pjaustykite ir apdėkite vištieną riekelėmis. Į kepimo indą taip pat galima įdėkite kelias rozmarino šakeles.

Kepkite iki 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 1,5 - 2 valandas. Maždaug kas pusvalandį vis pašlakstykite viščiuką susidariusiomis sultimis.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (142)
gabija ivoskaite