Moliūgų pyragas
Moliūgų pyragas
Autorius: Mama.lt
Jums reikės
0.5 šaukštelio
cinamono
 
0.5 šaukštelio
imbiero miltelių
 
1
vidutinis moliūgas
 
200 g
sviesto
 
2.5 puodelio
miltų
 
4
kiaušiniai
 
1 puodelis
medaus
 
0.5 puodelio
pieno
 
0.5 puodelio
išplaktos grietinėlės
 
1 šaukštas
cukraus
 
žiupsnis
druskos
 
keli šaukštai
aliejaus
 

Paruošimas

Pyrago pagrindas:

Miltus sumaišykite su kubeliais supjaustytu, šaltu šviestu, žiupsniu druskos, šaukštu cukraus ir trinkite pirštais iki kol susidarys trupiniai. Po truputį į tešlą pilkite šaltą vandenį (turėtų pakakti 6-8 šaukštų) ir minkykite iki kol tešla sušoks į vientisą gumulą. Jeigu limpa prie rankų, tai pridėkite dar šiek tiek miltų. Suformuokite rutulį ir dėkite į šaldymo kamerą bent jau 30 min. (geriau būtų palaikyti ilgėliau).

Paruošta tešla išklokite riebalais pateptą pyrago formą - geriausia naudoti tartos formą, vingiuotais krašteliais, bet tiks ir kitoks kepimo indas neaukštais krašteliais.

Moliūginis kremas:

Moliūgą pjaukite pusiau, pašalinkite sėklas. Vidinę pusę lengvai patepkite aliejumi. Dėkite žieve į viršų ant kepimo popieriumi išklotos ir aliejumi pateptos skardos. Kepkite moliūgą iki 160 laipsnių pagal Celsijų įkaitintoje orkaitėje iki kol moliūgas bus minkštas. Šaukštu nuimkite moliūgo minkštimą, jį pertrinkite šakute ar maisto smulkintuvu.

Į maždaug 2 puodelius moliūgo tyrės pridėkite žiupsniuką druskos, prieskonius, įmuškite kiaušinius, sudėkite medų, supilkite pieną, permaišykite ir atsargiai maišant sukrėskite plaktą grietinėlę.

Paruoštą moliūgų kremą sudėkite į pyrago pagrindą. Kepkite iki 200 laipsnių pagal Celsijų įkaitintoje orkaitėje apie valandą arba iki kol įsmeigus dantų krapštuką jis liks švarus.

Pyragą visiškai atvėsinkite ir tik tuomet pjaustykite. Skanu su plakta grietinėle.

Tai tradicinis amerikietiškas receptas.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Aušra