Aviečių šėlsmas
Aviečių šėlsmas
Autorius: alegra
Jums reikės
10g
sviesto skardai ištepti
 
200g
sviesto
 
300g
kvietinių miltų
 
30g
krakmolo
 
4 vnt
kiaušinių tryniai
 
5vnt
Kiaušinio baltymų
 
80g
cukraus
 
500g
aviečių (šaldytų ar šviežių)
 
1šaukštelis
vanilinio cukraus
 

Paruošimas

 Miltus sumaišome su kepimo milteliais, cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Sudedame kiaušinių trynius ir įtarkuojame sviesto. Minkome, kol tešla taps vientisa.

Tada visą tešlą dedame į maistinę plėvelę arba tinka ir paprastas maišelis. Statome 30 minučių į šaldymo kamerą atvėst. Nuo sviesto tešla lipni. Atšaldžius tešlą, skardą ištepame sviestu ir tešlą tolygiai ant jos paskirstome.
 
Tuomet pašauname į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę, maždaug 30 min. Kol pagrindas švelniai paruduos.
 
Kol pagrindas kepa, pasiruoškite avietes. Jei jos buvo šaldytos, tada supilkite jas į kiaurasamtį ir gerai nuvarvinkite, tada įdėkite 30 g krakmolo ir viską gerai išmaišykite. Iškepus pagrindui, avietes vėl tolygiai paskirstome ant jo. Ir vėl statome viską į orkaitę 10 min.
 
Iškart po aviečių, pradėkite plakt kiaušinių baltymus iki standžių putų, vis po truputėlį įberdamos cukraus. Na ir darykite 3-ią sluoksnį, ant aviečių paskirstykit išplaktus kiaušinio baltymus ir vėl grąžinkit pyragą į orkaitę 8 minutėms, karštį sumažinkit iki 150 laipsnių.
 
Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Viktorija
2016-08-25 08:57:15
Išbandyta: 1) kiek kepimo miltelių? 2) bent man aviečių sluoksnis gavosi rūgštus, kitąkart dėsiu cukraus 3) į baltymus kiek cukraus? Nes visam receptui nurodyta 80gr, jį sudėjau į tešlą, kuri gavosi vienitelė skani :-) Koreguosiu ir dar bandysiu.
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (142)
Gytis