želė su vaisiais arbūze
želė su vaisiais arbūze
Autorius: regiux
Jums reikės
2-3kg
arbūzo
 
 
vaisiai
 
 
uogos
 
1 stiklinė
Vynas baltas
 
2 stiklinės
cukraus
 
5 šaukštai
želatinos
 
 
cinamonas
 

Paruošimas

Arbūzą gerai nuplauti, perpjaukite pusiau ir išimti minkstimą. Viduje arbūzo sienelės turėtų būti kiek įmanima vienodesnės. Dideliame inde užvirkite vandenį. Kiekvieną arbuzo pusę palaikykite vidumi žemyn virš garų 4–5 minutes.
Arbūzo minkštimą pertrinkite per sietelį.
Vaisius nuplaukite, nusausinkite. Vynuoges nuskabykite nuo ketelių. Iš vyšnių (trešnių), persikų ir abrikosų išinkite kauliukus. Kraiušes ir obuolius nulupkite, padalinkite į 4 dalis ir išimkite sėklalizdžius. Vaisius supjaustykite kubeliais, tokio pat dydžio, kaip ir vyšnios ar vynuogės.
Iš 0,5 l vandens ir 1 stiklinės cukraus išvirkite sirupą. Į jį porijomis dėkite vaisius ir kiekvieną porciją pavirkite 2 minutes, stebėdami, kad vaisiai nesuvirtų. Iš sirupo vaisius išimkite sieteliu.
Želatiną užmerkite nedideliame kiekyje šilto virinto vandens. Į sirupą, kuriame virėte vaisius supilkite arbūzo minkštimą, likusį cukrų, vyną ir cinamoną. Užvirkite ir virkite 2–3 minutes. Po to perkoškite, leiskite kiek atvėsti ir įmaišykite išbrinkusį želatiną.
Į arbūzo pusę sudėkite dalš vaisių, užpilkite kiek atvėsusiu sirupo ir įdėkite į šaldytuvą. Kai sirupas kiek sustings, vėl įdėkite dalį vaisių ir įpilkite sirupo. Vėl pastatykite į šaldytuvą. Kai abi arbūzo pusės bus užpildytos, uždenkite jas maistine plėvele ir padėkite į šaldytuvą mažiausiai 4 valandoms. Sustingusią želė supjaustyti riekelėmis ir patiekti.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (142)
Mantas