Šaltas tortas su braškėmis ir rabarbarais ,,Ežerėlis''
Šaltas tortas su braškėmis ir rabarbarais ,,Ežerėlis'' Šaltas tortas su braškėmis ir rabarbarais ,,Ežerėlis'' Šaltas tortas su braškėmis ir rabarbarais ,,Ežerėlis''
Autorius: aniger
Jums reikės
360 (g.)
Šokoladinai sausainiai
 
500 (g.)
Maskarponės sūris
 
200 (g.)
Grietinėlė
 
500 (g.)
Saldi trintų braškių tyrė
 
5 (vnt.)
Rabarbarų stiebai
 
90 (g.)
Saldus sutirštintas pienas
 
80 (g.)
Sviestas
 
2 (šaukštai)
Vanilinis cukrus
 
6 (šaukštai )
Cukraus pudra
 
1 (šaukštelis)
Rudasis cukrus ,,Farinas''
 
1 (vnt.)
Citrina
 
8 (valgomi šaukštai)
Želatina
 
1 (sauja)
Braškės papuošimui
 
2 (šaukštai)
Kokoso drožlės
 
1 (gabaliukas)
Juodasis šokoladas
 

Paruošimas

Tortams, kurių pagrindas gaminamas iš sausainių, aš imu paprastus sausainius, nes ,,Selga'' man ,,perskanūs''.
 Sausainius sutrinkite smulkintuvu, supilkite ištirpintą sviestą, sumaišytą su sutirštintu pienu, kuriame ištirpintas šaukštelis ,,Farino', priduodančio šiek tiek specifinio aromato. Gerai išmaišykite.
 Mase išklokite torto formos, pateptos sviestu, kraštus ir šonus. Dėkite į įkaitintą orkaitę ir kepkite 10 min.. Torto pagrindas, jau valgant, buvo sakyčiau, karamelinio skonio, bet nekietas - būtent toks, kokio aš norėjau šiam tortui. Norint, kad pagrindas būtų kietesnis, reikia sviesto ir pieno mišinio pilti mažiau. Aš nededu vien tik sviesto, nes būna labai riebu. Sviesto ir pieno proporcijas galima kaitalioti - kepinys būna vis kitoks.
Grietinėlėje ištirpinkite vanilinį cukrų, 4 šaukštus cukraus pudros, sumaišykite su marcarpone, o po to supilkite paplaktą grietinę, vienos citrinos sultis ir gerai viską išmaišykite.
 Į 300 g gauto balto kremo sukliukinkite braškių tyrę, išmaišykite ir lėtai supilkite želatiną, pagamintą pagal instrukciją iš 3 nubrauktų šaukštų želės ir mažo kiekio vandens. Išmaišykite. Supilkite į torto formą.
 Kai rožinis sluoksnis jau sušąla, supilkite likusį baltą kremą, į kurį irgi įmaišyti 3 nubraukti šaukštai želatinos, paruoštos mažame kiekyje vandens.
Rabarbarus nulupkite ir supjaustykite. Norėdama išsaugoti kuo žalesnę spalvą, aš juos viriau ant garų mažame kiekyje vandens, kol suminkštėjo. Tuomet juos suplakite plaktuvu kartu su 2 šaukštais cukraus pudros, bei šlakeliu citrinos sulčių. Šios tyrės man gavosi 500 ml. Į ją įdėkite 2 šaukštus želatinos, paruoštos pagal instrukciją mažame kiekyje vandens, išmaišykite ir supilkite ant torto. Palaikyti šaldytuve per naktį.
Kai ežero ,,vanduo'' sutvirtėja, ant jo sudėkite braškines gėlytes. Po jomis - kokoso drožlės, bei šokolado ,,rėmeliai''.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (179)
miglyte