Varškės spurgytės
Varškės spurgytės
Autorius: Neringa
Jums reikės
200 g.
varškės
 
3 v.š.
šaukštų cukraus
 
1 v.š.
šaukšto degtinės
 
1 a.š.
šaukštelio kepimo miltelių
 
1
kiaušinio trynio
 
 
aliejaus kepimui
 
 
cukraus pudros pabarstymui
 
150 g.
miltų
 
1
kiaušinio
 
1 a.š
šaukštelio vanilinio cukraus
 

Paruošimas

 Į dubenėlį sudėti varškę, cukrų, vanilinį cukrų bei kiaušinį su tryniu, viską gerai išmaišyti (aš tryniau su šakute, kad liktų kuo mažesni varškės grūdeliai), į išmaišytą tešlą supilti degtinę, kepimo miltelius bei persijotus mltus. Miltus pilkite porcijomis… Išmaišykite tešlą ir vėl įberkite šiek tiek, vėl išmaišykite ir vėl įpilkite iki norimo tirštumo tešlos.

Tešlą galima formuoti dviem arbatiniais šaukšteliais, tada reiktų skystesnės tešlos apie 100-1200 g. miltų, arba 150 – 180 g. miltų jei spurgytes norite formuoti rankomis.

Formuojant šaukšteliais reikia vienu šaukšteliu pakabinti tešlos, perdėti ant kito šaukštelio, taip suformuoti ovalios formos spurgytę ir dėti į įkaitintą aliejų.

Formuojant rankomis reikia sudrėkinti delnus, paimti nedidelį gabalėlį tešlos ir susukti rutuliuką.

Man labiau patinka antrasis variantas, nes iš pradžių pasidarau visus rutuliukus, o po to juos kepu. Sklandžiau viskas vyksta, tešla malonesnė formavimui o ir aliejaus susinaudoja mažiau. Nors ir įdėta daugiau miltų smulgytės išlieka purios.

Spurgytes kepkite kol gražiai paruduos. Iškeptas dėkite ant popierinio rankšluosčio, o kai nudžius sudėkite į indą (lėkštę) ir apibarstykite cukraus pudra.

Originalus receptas: http://www.neringa-blogas.com/kulinarija/varskes-patiekalai/varskes-spurgytes.html
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Simona