Velykis
Velykis Velykis
Autorius: Laura
Jums reikės
5g.
Vanduo
 
200g.
Sviestas 82% rieb.
 
1a.š.
Soda
 
500g.
Miltai
 
250g.
Margarinas (kepimui)
 
1 skardinė.
Kondensuodas pienas
 
1a.š
Kakava
 
200g.
Grietinė
 
50g.
Cukraus pudra
 
2pak.
Žele 2 skonių
 

Paruošimas

1. Visu pirma pasiruošiame žele. (aš pyliau tik puse nurodyto vandens kiekio). Ant stalo išberti miltus ir su jais, pro burokinę tarką, sutarkuoti margariną. (galima smulkiais supjaustyti, bet tarkuojant greičiau ir geriau). Tada didesniu peiliu ar kapokle mėsai kapoti miltus su svietu iki kol pasidarys rupi masė (neliks atskirų miltų ar margarino).
2. Padarome duobutę ir supilame grietinę su joje nugesinta soda. Rankomis viska sumaišome, suminkome i vieną gabalą (gali sunkiai jungtis, skirtis sluoksneliai, tuo atveju reikia patrankyti tešlą kumščiu). Kad tešla dar geriau suliptų visą tešlos gabalą patrankome į stalą. Tešlą įdedame i maišelį ar apdengiame maistine plėvele ir dedame 30min. pašalti.
3. Pasiruošiame kremą. Minkštą sviestą plakame su kondensuotu pienu apie 10min. Truputi kremo pasiliekame šonams ir kiaušiniui ir lapeliams priklijuoti. Žele supjaustome mažais gabaliukais ir sumaišome su sviesto mase.
4. Tešlą kočiojame, išsipjauname vidutinės lėkštės 3 lakštus. Iš likučių kiaušinio formos lakštą ir kelis lapelius. Likusias atraižas taip pat iškepame (sutarkuotais apibarstysime šonus). Viską kepame 200 laipsnių temp. Apie 7 - 10min. Kol gražiai apskrus.
5. Atvėsusius lakštus sudedame vieną ant kito ir lygiai apipjaustome. Juos susluoksniuojame su kremu. Likusiu kremu (be žele gabaliukų) aptepame šonus, ranka prispaudžiame, iš atraižų pasidarytais trupiniais. Viršų apibarstome cukraus pudra išeis apie 5g.
6. Pasiruošiame glajų, Į dubenį supilame vandenį ir likusią cukraus pudrą, jei masė per skysta pridedame dar šiek tiek pudros. Aptepame kiaušinį plonu sluoksniu, į likusį glajų dedame kakavos, išmaišome ir puošiame kiaušinį.
7. Lapelius ir kiaušinį prie torto viršaus klijuojame kremu. Skanaus. :)
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (151)
Gabija