Baklažanų vyniotiniai su kalakutiena
Baklažanų vyniotiniai su kalakutiena
Autorius: MAH
Jums reikės
250 g
maltos kalakutienos
 
4
baklažanai
 
2
svogūnai
 
300 g
pomidorų
 
7 šaukštai
alyvuogių aliejaus
 
1 šaukštas
pomidorų pastos
 
1 ryšelis
petražolių
 
1
aitrioji paprika
 
 
druskos
 
 
maltų juodųjų pipirų
 
250 ml
vandens
 
 
Padažui:
 
100 g
gliaudytų graikinių riešutų
 
2 riekelės
baltos duonos
 
1/2
citrinos
 
6 šaukštai
alyvuogių aliejaus
 
2 skiltelės
česnako
 
 
druskos
 
150 ml
vandens
 

Paruošimas

Baklažanus supjaustyti išilgai 5 mm storio griežinėliais. 1-2 min. palaikyti užpylus verdančiu vandeniu. Išimti ir nusausinti. Kraštinius gabaliukus kartu su odele susmulkinti virtuviniu kombainu. Kitus pakepti keptuvėje su keliais šaukštais aliejaus. Baigus, išimti ir su 2 šaukštais aliejaus pakepinti kalakutieną. Pomidorus nuplikyti verdančiu vandeniu, nulupti odelę ir susmulkinti kombainu. Kartu su smulkiai pjaustytais svogūnais sudėti į kepamą mėsą. Sudėti pomidorų pastą. Šiek tiek patroškinti. Pridėti smulkintus baklažanus, paskaninti druska ir pipirais. Užbarstyti kapotomis petražolėmis ir išmaišyti.
Ant kiekvieno baklažano griežinėlio tepti paruoštos masės, suvynioti į ritinėlį ir sutvirtinti mediniais smeigtukais. Vyniotinius pašlakstyti likusiu aliejumi ir dėti į kepimo formą. Apibarstyti susmulkinta aitriąja paprika. Užpilti vandeniu ir šauti į iki 180 C temperatūros įkaitintą orkaitę. Kepti 30 min.
Padažui riešutus susmulkinti virtuviniu kombainu. Nuo duonos riekelių nupjauti plutelę, minkštimą pamerkti, išėmus nuspausti, susmulkinti ir sumaišyti su riešutais. Pilti iš citrinos išspaustas sultis, aliejų ir pridėti susmulkintus česnakus. Maišant pilti virintą vandenį. Gardinti druska. Pilti paruoštą padažą ant baklažanų vyniotinių ir tiekti.
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Kristupas