Mėsos žiedas su putpelių kiaušiniais
Mėsos žiedas su putpelių kiaušiniais
Autorius: MAH
Jums reikės
150 g
sluoksniuotos tešlos
 
20
putpelių kiaušinių
 
1/2 l
pieno
 
1 ryšelis
petražolių
 
1
nedidelė morka
 
pagal skonį
maltų juodųjų pipirų
 
1 kg
maltos kalakutienos
 
pagal skonį
druskos
 
1
didelis svogūnas
 
2 skiltelės
česnakų
 
250 g
baltos duonos
 
2 šaukštai
aliejaus
 
2
vištų kiaušiniai
 

Paruošimas

Mėsą sudėti į didelį dubenį. Duoną sulaužyti nedideliais gabalėliais, pamirkyti piene, nuspausti ir dėti prie mėsos. Vištų kiaušinių trynius atskirti nuo baltymų. Baltymus išplakti ir atsargiai išmaišyti su mėsa. Putpelių kiaušinius kietai išvirti, perlieti šaltu vandeniu ir nulupti. Žalumynus nuplauti, apdžiovinti, susmulkinti. Svogūną smulkiai supjaustyti, morką stambiai sutarkuoti, česnakus sutraiškyti ir 4 min. pakepinti su aliejumi. Nukelti nuo ugnies, ataušinti. Daržoves su aliejumi supilti į maltą mėsą. Berti druskos, pipirų, žalumynus ir sumaišyti.
Į skardą įkloti kepimo popierių, ištepti aliejumi. Iš faršo suformuoti žiedą ir dėti į skardą. Ant žiedo vienodais tarpais išdėlioti putpelių kiaušinius. Įspausti juos į mėsą, paviršių sulyginti.
Tešlą iškočioti ant miltais pabarstyto paviršiaus. Išpjauti 12 juostelių. Jų plotis turėtų būti 2-2,5 cm, o ilgis – atitikti mėsos žiedo plotį. Išdėlioti juosteles ant žiedo, vienodais tarpais vieną nuo kitos. Iš likusios tešlos išpjauti pailgus lapelius ir priklijuoti juos ant juostelių. Tešlą ir neuždengtas mėsos žiedo dalis ištepti kiaušinių tryniais.
Orkaitę įkaitinti iki 200 C temperatūros. Kepti 35-40 min. Jei tešla pradės degti, pridengti ją folijos lapu.
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (137)
Dukryte