Įdarytas keptas kalakutas su rozmarinais
Įdarytas keptas kalakutas su rozmarinais
Autorius: Viktorija
Jums reikės
2š.
smulkintų šviežių rozmarinų (iš bėdos tiks ir džiovinti)
 
2
smulkintų salierų stiebų
 
300g
pjaustytų šviežių grybų
 
2a.š.
smulkintų šalavijų
 
 
šilto vandens
 
1a.š.
paukštienos prieskonių
 
1/2a.š.
maltų juodųjų pipirų
 
1a.š.
maltų juodųjų pipirų
 
6kg
kalakuto
 
1š.
itališkų prieskonių (džiovintų bazilikų, mairūnų, raudonėlių ir šalavijų mišinys)
 
500g
džiovinto batono kubelių
 
 
druskos (pagal skonį)
 
2
didelių smulkintų svogūnų
 
200ml
alyvuogių aliejaus
 
5
trintų česnako skiltelių
 
1š.
smulkintų šviežių bazilikų
 
150g
sviesto
 
žiupsnelio
trintų šviežių petražolių
 
500ml
vištienos sultinio
 

Paruošimas

 1. Didelėje keptuvėje ištirpinkite sviestą ir su juo apkepinkite svogūnus, salierus bei grybus. Supilkite sultinį, suberkite įdaro prieskonius ir gerai išmaišykite. Į didesnį indą subėrę džiovinto batono gabalėlius užpilkite ant jų paruoštą grybų padažą ir įpilkite šilto vandens, kad įdaras taptų pageidaujamo minkštumo.

2. Kalakutą gerai nuplaukite, pašalinkite didesnius riebalų gabalus (kepant galima juos sudėti ant viršaus). Odą lėtai, kad neįplėštumėte, kišdami po ja pirštus, atskirkite nuo krūtinėlės. Į alyvuogių aliejų suberkite rozmarinus, bazilikus, itališkus prieskonius, česnaką, pipirus bei druską. Gerai išmaišę, gausiai įtrinkite krūtinėlę po oda ir visą likusį kalakutą. Dantų krapštuku prisekite atsismaukusią odelę, kad neliktų nepridengtos mėsos.

3. Dalį įdaro sukiškite į kalakutą, bet taip, kad jo nebūtų per daug. Likusią dalį sudrėbkite į kepimo indą ir uždengę įdėkite į šaldytuvą. Kalakuto kojas suriškite, kad įdaras neišbėgtų, ir dėkite paukštį ant nugaros į kepimo indą. Į indą įpilkite šiek tiek vandens (galima pilti baltojo vyno, alaus ar vištienos sultinio – kas kaip mėgsta.

4. Pašaukite kalakutą į iki 175 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite, kartais palaistydami susikaupusiu kepimo inde padažu, apie 4 val. (kepimo laikas apskaičiuojamas kalakuto svorį kilogramais padauginus iš 40 min.). Jei norite, kad paukštis gerai apskrustų iš visų pusių, praėjus 2/3 kepimo laiko, kalakutą atsargiai apverskite. Iškeptą kalakutą prieš pjaustydami uždenkite aliuminio folija ir palikite pusvalandį.

5. Likusį įdarą uždengtą kepkite orkaitėje 30–40 min., paskui dar 10 min. paskrudinkite atidengtą. Prieš patiekiant galima paskaninti likusiomis iškepusio kalakuto sultimis.

PATARIMAS. Jei išvakarėse kalakutą iš vidaus ir išorės įtrinsite stikline rupios druskos ir įdėję į puodą bei užpylę vandeniu palaikysite per naktį šaldytuve, mėsa bus neįtikėtinai minkšta. Svarbu prieš ruošiant paukštį labai gerai nuplauti, kitaip jis bus persūdytas.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Deividas