Mėlynieji moliuskai vyno padaže
Mėlynieji moliuskai vyno padaže
Autorius: Viktorija
Jums reikės
pagal skonį
petražolių, džiovintų čiobrelių
 
pagal skonį
druskos
 
kepalas
baltos itališkos duonos
 
300ml
baltojo sauso vyno
 
kelių š.
sviesto
 
1
svogūno galvos
 

Paruošimas

Sumeskite moliuskus į dubenį ar kriauklę, pripiltą šalto vandens. Nuo kiautų nugremžkite jūros žoles. Tada supjaustykite svogūną (smulkiai) ir pasiruoškite didelę troškinimui skirtą keptuvę. Keptuvėje ištirpinkite sviestą, pakepinkite svogūnus, tada supilkite vyną, leiskite jam kelias minutes nugaruoti ir supilkite nukoštus moliuskus. Tas vaizdas, kai šaltame vandenyje užsidariusios kriauklelės nuo šilumos staiga pradeda visos atsidaryti - tiesiog jaudinantis. 

Atminkite, kad tie moliuskai, kurių kriauklės neatsivers - jau mirę ir jų valgyti negalima. Beje, jeigu vynas ne visai apsems kriaukleles, galite įpilti šiek tiek vandens ar dar vyno. Galima įpilti ir neriebios grietinėlės (čia kaip kam skaniau). 

Kai visi moliuskai atsidaro, dar pavirkite kelias minutes, tada gausiai apibarstykite čiobreliais ir žaliomis petražolėmis. oliuskus patiekite dideliame dubenyje su visu padažu. Galima svečiams patiekti ir nedideliuose dubenėliuose - kiekvienam asmeniškai. Moliuskai gali būti valgomi su balta rankomis draskyta itališka duona. Galima šalia (kad būtų sočiau) patiekti skrudintų bulvyčių.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
jo, skanu
2012-01-23 20:10:57
Labai skanu. ir moliuskų pirkti nereikia (nes neparašyta, kad reiks). Jie kažkokiu stebuklingu būdu atsiranda sudėjus kitus ingridientus...
viva
2012-01-09 22:14:47
labai geras receptukas,labai skanu
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (142)
Martynas