Naminė Duona
Naminė Duona
Autorius: ingridasmile
Jums reikės
100 g
Rupūs ruginiai miltai
 
200 g
Raugas
 
375 g
Kvietiniai miltai
 
1 v. š.
Kmynai
 
1 v. š.
Druska
 
1 v. š.
Cukrus
 
30 g
Aliejus
 
300 g
Vanduo
 

Paruošimas

Raugą išmaišome šiltame vandenyje. Suberiame rupius miltus. Tik visus miltus reikia sijoti! Tada sudedame 200 g kvietinių miltų. Nuplikome kmynus ir sudedame į tešlą. Įdedame cukraus ir druskos bei įpilame aliejaus.

Cukraus ir druskos kiekį galite keisti pagal save, pvz., aš dedu 2 valgomus šaukštus cukraus – Sudedame į tešlą likusius miltus. minkant tešla reike nuolat pasišlapinti rankas.

Iš pradžių minkosi sunkiai - visos rankos būna tešlinuotos. Kartais pradžioje visas minkymo procesas susideda tik iš tešlos daužymo į stalą, nes, atrodo, kad daugiau nieko padaryti negali. Bet kuo daugiau minkai, tuo tešla darosi paklusnesnė.

Taip pat, reikia nepamiršti, kad kuo ilgiau bus tešla minkoma, tuo duonos struktūra bus gražesnė. Asmeniškai aš minkau apie 30 min. Jeigu matau, kad nuo pastovaus rankų šlapinimo tešlos konsistencija skystėja, pasibarstau saują miltų ant stalo ir suminkau tešlą.

Išminkytą tešlą įdedu į riebalais išteptą kepimo skardą, nuglostau šlapiomis rankomis, uždengiu rankšluosčiu ir paliekam 3 val. kilti. Po 3 val. galima kepti. Įkaitinu orkaitę iki 220 laipsnių temperatūros.

Padedam ant dugno kitą mažą kepimo skardą su vandeniu ir kepu duoną apie 10-15 min. tokioje temperatūroje. Skarda su vandeniu orkaitėje reikalinga tam, kad būtų kuo didesnė drėgmė ir duona visiškai neišsausėtų. Jeigu nedėsite jokio indo su vandeniu, tada turite bent kas 5 min. atidarinėti orkaitę ir apipurkšti orkaitės sieneles vandeniu.

Paskui orkaitės temperatūrą sumažinu iki 200 laipsnių ir taip kepame apie 20 min. Galiausiai, numažinu kepimo temperatūrą iki 180 ir pabaigiu kepti duonelę.
Visas kepimo laikas apie 1 val.

Iškepusią duona susukam į šlapią rankšluostį ir įdedam į polietileninį maišelį 10 min.

Ištraukiame duona iš maišelio, nuvyniojame nuo drėgno rankšluosčio ir susukame į kitą - sausą virtuvinį rankšluostį.

 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
janina
2013-07-20 19:30:14
čia geras receptas,aš tokią jau seniai kepu,tik aš ne minkau,kam kankintis,tiesiog su šaukštu maišau,šaukštas turi sunkiai suktis,vandens nematuoju,tiesiog pilu tiek,kad sunkiai suktųsi.
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Elvinas