Zebriukas
Zebriukas
Autorius: dia
Jums reikės
1 žiups.
Vanilinis cukrus
 
1 a.š.
Soda
 
1 stiklinė
Pienas
 
300 gr.
Miltai
 
4 vnt.
Kiaušiniai
 
2 v.š.
kakava
 
1 stiklinė
Cukrus
 
1 stiklinė
Aliejus
 

Paruošimas

Kiaušinius išplakame su cukrum iki purios šviesios masės. Supilame pieną, aliejų, vanilę ir vėl išplakam. Beriam miltus, sumaišytus su soda, išmaišom, bet neplakam.

Masę padalinam i dvi lygias dalis. Į vieną sudedam kakavą ir žiūrim, kad abi dalys būtų vienodo klampumo, jei reikia į šviesiąją dalį įdedam miltų. Tešla neturi būti per skysta, turėtų gautis pakankamai tiršta. Jeigu tešla bus skysta nepabijokite įdėti dar po šaukštą kitą miltų.

Į kepimo indo vidurį dedam pora šaukštų šviesios tešlos, tada ant jos vėl į vidurį tiek pat tamsios. Vis palaukiam kol truputį pasiskirstys, ir taip žaidžiam ,kol užsipildys visas indas. Stenkitės indo nejudinti, kad tešla gražiai susiluoksniuotų. Sluoksnių storis priklauso nuo to, kiek šaukštų tešlos dėsite. Aš dėjau pradžioj po tris - keturis, bet artėdama link pabaigos pradėjau dėti po du - vieną.

Dedam į 180 C įkaitintą orkaitę, kepam 40 min.

Skanaus :)

 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
margarita
2012-08-07 11:14:36
super greita. super skanu,aciu
regina
2012-06-25 22:08:44
skanus greitai pagaminamas kepimo milteliu dedu 1/5saukstelio
Ieva
2012-04-27 14:56:26
ir as dariau si pyraga,, pirma karta man taip graziai iskilo,dejau zymiai daugiau sodos nugesintos grietinej, gavosi tikrai skanus, bet is tikro sausokas tai padariau juodo sokolado glaju.. pagalvojau kad nesigautu taip sausa gal butu galima ir i tesla ideti sokolado mazu gabaliuku, kas dievina sokolada, arba kokiu razinu..o siaip prie arbatos man puikiai tiko :)
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Brigita