Burokėlių sriuba su šonine
Burokėlių sriuba su šonine
Autorius: Rimvyde
Jums reikės
1 vnt.
Vidutinio dydžio burokėlis
 
maždaug delno dydžio
Šoninė
 
3- 4 vnt.
Šaldyti, pjaustyti baravykai
 
pagal skonį
Druska
 
3 vnt.
Vidutinio dydžio bulvės
 
1 vnt. didelis
Svogūnas
 
1 arbatinis šaukštelis
Sviestas
 
žiupsnelis
Petražolės, krapai
 
3 vnt.
Lauro lapeliai
 
pagal skonį
Juodieji ir kvepentys pipirai
 
 
Juoda duona
 
 
Grietinė
 
2 skiltelės
Česnakas
 
3 šaukštai
Aliejus
 
2 vnt.
Vidutinio dydžio morkos
 

Paruošimas

Treždalį puodo pripilame vandens, užverdame, tuomet įdedame ir šiek tiek nuverdame delno dydžio, ar mažesnį gabaliuką šoninės. Perplauname mėsytę, dedame į puodą ir užpilame šaltu vaideniu. Paliekame virti.
Tuo tarpu, imame vidutinio dydžio žalia, ne virtą burokėlį, jį sutarkuojame burokine tarka. Taip kartu galima panaudoti šviežius burokėlio lapelius, kuriuos reikės supjaustyti. Įkeptuvę įpilame porą šaukštų aliejaus ir sudedame burokėlius, kuriuos pridengiame dangčiu ir troškiname, kol burokėliai šiektiek suminkštės, tada sudedame sutarkuotų, burokine tarka, porą vidutinio dydžio morkų. Toliau troškiname.
Į kitą keptuvę įpilame šaukštą aliejaus, įdedame šaukštelį sviesto, sudedame jau supjaustytą didesnę svogūno galvutę, ir pabarstome, reikės arbatinio šaukštelio, cukrumi. Pakepiname ant lėtos ugnies, kol svogūnai šiek tiek karamelizuosis. Imame keletą, jau supjaustytų ir užšaldytų baravykų, dedame juos į keptuvę su svogūnais. Pradžioje ugnį padidiname, kol baravykai pratirps ir iš jų išgaruos vanduo. Tuomet šiektiek apkepame, sumažinę ugnį.
Kai šoninė jau beveik išvirus, į puodą beriame druską, pipirus, kvepenčius pipirus, tris lauro lapelius, bei smulkiais kubeliais supjaustytas tris bulves. Paverdame 10 min. ir suberiame kepintus svogūnus su baravykais.
Šoninė turėtų būti jau išvirusi, tad ją išimame iš puodo. Šiek tiek nusipilame sultinio, reikės maždaug pusė stiklinės. Į sultinį suberiame smulkai pjaustyto pora česnako skiltelių, šiektiek druskos, pipirų. Kol šoninė dar karšta, ją užpilame šiuo padažiuku.
Beliko į puodą suberti kepintus burokėlius su morkomis, užvirti. Nukėlus puodą nuo ugnies į sriuba iberti žiupsnelį smulkiai pjaustytu krapų, bet petražolių. Puodo neuždengti dangčiu.
Sriubą pagardiname grietine, paduodame su rieke juodos duonos, bei gabalėliu šoninės.
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Kristupas