Moliūgų pyragas
Moliūgų pyragas
Autorius: Mama.lt
Jums reikės
200 g
cukraus
 
2
kiaušiniai
 
150 g
moliūgo piurė
 
150 g
minkšto sviesto
 
pakelis
paprastų sausainių
 
1
citrinos tarkuota žievelė
 
225 g
miltų
 
5
šaukštai pieno
 

Paruošimas

Pirmiausia paruošiama moliūgų piurė. Moliūgų vidus išvalomas, supjaustomi smulkiau ir dedami į kepimo indą odele į viršų. Indas pripildomas vandens ir dedama į orkaitę 1-1,5 val, priklausomai nuo moliūgo gabalėlių dydžio. Suminkštėjęs moliūgas išimamas, nupjaunama odelė ir susmulkinamas blenderiu ar virtuviniu kombainu.

Pakelį sausainių sutrupinti. Du trečdalius trupinių sumaišyti su maždaug 50 g tirpinto sviesto, jeigu pageidaujate, tai į masę galite papildomai įdėti 1-2 šaukštus cukraus. (Tai priklauso nuo to, kaip saldžiai mėgstate ir nuo to, kokio saldumo jūsų pasirinkti sausainiai). Šiuos trupinius dėkite į skardos dugną ir kraštelius. Pirštais paslėkite, palyginkite.

Likusį sviestą išsukti su cukrumi. Mušti po vieną kiaušinius ir gerai išmaišyti. Sudėti miltus, citrinos žievelės tarkius, moliūgų piurė ir gerai išmaišyti. Paskiausiai sudėti likusius trupinius ir įpilti pieno. Dar kartą gerai išmaišyti. Supilti į sausainių trupiniais dengtą formą ir kepti apie 40-45 min 180 laipsnių C įkaitintoje orkaitėje.

Galima patiekti su plakta grietinėle.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Mindaugas