Žuvies kotletai, apvolioti avižiniais dribsniais
Žuvies kotletai, apvolioti avižiniais dribsniais
Autorius: Mama.lt
Jums reikės
 
900 g bulvių,
 
 
5 šaukštų sviesto,
 
 
350 g rūkytos menkės,
 
 
300 ml pieno,
 
 
200 ml natūralaus jogurto,
 
 
2 šaukštų šviežios smulkintos kalendros,
 
 
2 šaukštelių paprikos prieskonių,
 
 
100 g avižinių dribsnių,
 
 
1 svogūno,
 
 
1 šaukštelio malto imbiero,
 
 
1 kiaušinio,
 
 
1 agurko.
 
 
citrinos skiltelių,
 
 
druskos,
 
 
pipirų.
 
 
pusės citrinos sulčių,
 

Paruošimas


Lengvai sūdytame vandenyje 15-20 min. virkite bulves. Tuomet į indą dėkite rūkytą žuvį, užpilkite pienu, uždenkite maistine plėvele, keliose vietose pradurkite ir 4 min. dėkite į mikrobangų krosnelę (žuvį galite virti ir puode 5 min.).

Išvirusi žuvis turi lengvai lūžti. Keptuvėje įkaitinkite šaukštą sviesto ir 5 min. pakepinkite smulkintą svogūną, imbierą ir paprikos prieskonius, nuimkite nuo ugnies. Kai bulvės ir žuvis išvirs, nupilkite skystį. Bulves sugrūskite iki piurė, o žuvį atskirkite nuo odos ir kaulų.

Bulves ir žuvį inde sumaišykite su kalendra, citrinų sultimis, įberkite druskos, pipirų. Iš gautos masės paruoškite aštuonis maltinius. Maltinį merkite į kiaušinio plakinį, apvoliokite avižiniuose dribsniuose ir sudėjus į lėkštę įkiškite valandai į šaldytuvą.

Likusiame svieste apkepkite maltinius iš abiejų pusių po 5-6 min. Kai iškeps, dėkite ant popierinio rankšluoščio, kad liktų kuo mažiau riebalų. Padažui jogurtą sumaišykite su smulkiai pjaustytu agurku ir pagardinkite prieskoniais.

Žuvies patiekalas paruoštas!

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (209)
Tadas