Puikioji vištiena
Puikioji vištiena
Autorius: Sefas
Jums reikės
500
Sluoksniuotos tešlos (g),
 
4
Po 200 g vištų krūtinėlės be odelių,
 
2
Valgomieji šaukštai su kaupu rupių garstyčių,
 
140
Grietinėlės (ml).
 
170
Bet kokių grybų (g),
 
1
Sauja šviežių plokščialapių smulkiai pjaustytų petražolių,
 
1
Plaktas kiaušinis,
 
1
Didelė taurė baltojo vyno,
 
 
1 arba 2 nuluptos ir smulkiai pjaustytos česnako skiltelės,
 
 
Alyvuogių aliejaus,
 
 
Druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų,
 

Paruošimas

Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių. Supjaustykite grybus-pusę stambiai ir pusę smulkiai. Į karštą keptuvę įpilkite kelis šlakelius alyvuogių aliejaus ir maždaug 10 minučių lėtai kepkite česnakus su grybais. Įberkite prieskonių ir įmaišykite pjaustytas petražoles.

Palikite atvėsti. Nuplėškite vištos krūtinėlės filė nuo kaulo, atsargiai įpjaukite ir prikimškite ataušusių grybų. Pabarstę miltais iškočiokite tešlą, kad būtų maždaug 45 cm ilgio, 20 cm pločio ir kiek daugiau nei 0,5 cm storio. Supjaustykite ją išilgai į 4 dalis ir ja apvyniokite kiekvieną krūtinėlę.

Patepkite tešlą kiaušiniu ir kepkite įkaitintoje orkaitėje 35 minutes. Kol vištiena kepa, į karštą prikaistuvį pripilkite garstyčias ir baltąjį vyną, leiskite nugaruoti, kad neliktų alkoholio kvapo. Supilkite grietinėlę ir lėtai virkite, kol padažas ims lipti prie šaukšto nugarėlės, tada nuimkite nuo vyryklės ir pridėkite prieskonių. Kiekvieną krūtinėlę supjaustykite į 3 dalis ir patiekite su trupučiu padažo ir, jei norite, šlakeliu alyvuogių aliejaus.

Mėsos patiekalas paruoštas!


Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (142)
Rokas