Maltos mėsos vyniotinis
Maltos mėsos vyniotinis
Šaltinis: Mama.lt
Jums reikės
100 g
Svogūnai
 
300 g
Morkos
 
pagal skonį
Malti pipirai
 
pagal skonį
Lauro lapeliai
 
100 g
Lašinukai
 
1
Kiaušinis
 
400 g
Kiaulienos filė
 
pagal skonį
Keli kvapiųjų pipirų žirneliai
 
pagal skonį
Keli karčiųjų pipirų žirneliai
 
Pagal skonį
Kalendrai
 
400 g
Jautienos filė
 
350 g
Jaučių kepenys
 
1 šaukštelis
Druska
 
pagal skonį
Druska
 

Paruošimas

Paruoškite marinatą: vandenį užvirkite, sudėkite prieskonius, puodą uždenkite, pakaitinkite. Paskui atvėsinkite. Nuo kiaulienos ir jautienos pašalinkite plėves, supjaustykite maždaug 200 g dydžio gabalais ir pamarinuokite. Paskui mėsą išimkite iš marinato, nuplaukite, kad neliktų kalendrų grūdelių bei laurų lapelių.

Mėsą stambiai sumalkite arba smulkiai supjaustykite, pridėkite druskos, pipirų, kubeliais pjaustytų morkų ir gerai išmaišykite. Kepenis gerai nuplaukite, nupjaustykite plėves, išpjaukite gyslas, supjaustykite mažais gabaliukais ir pabarstykite druska. Lašinukus supjaustykite kubeliais ir pačirškinkite. Į juos sudėkite kepenis ir apkepkite.

Tada pridėkite pjaustytų morkų, susmulkintus svogūnus ir dar viską pakepinkite. Kepenis atvėsinkite ir sumalkite. Į jas įmuškite kiaušinį. Jei reikia, pridėkite druskos ir visus produktus gerai išmaišykite. Paruoštą mėsą perskirkite pusiau. Vieną dalį dėkite ant maisto plėveles, išplokite maždaug 2 cm storio sluoksnį, ant viršaus dėkite pusę kepenų įdaro ir susukite vyniotinį.

Jį įvyniokite į plėvelę ir suriškite virvele. Iš likusios mėsos ir kepenų padarykite kitą tokį pat vyniotinį. Virkite 1 1/2-2 1/2 valandos. Išvirusius vyniotinius lengvai paslėkite ir laikykite vėsioje patalpoje.

Mėsos patiekalas paruoštas!

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Augustė