Vyniotinis „Silkė pataluose“
Vyniotinis „Silkė pataluose“
Autorius: Toma
Jums reikės
4
burokėlių
 
4
morkų
 
3
bulvių
 
2
kiaušinių
 
1
vidutinės silkės
 
1
svogūno
 
100 g
majonezo
 
žiupsnelio
druskos
 

Paruošimas

Burokėlius, morkas, bulves iš anksto išvirkite ir 2 - 3 valandas palaikykite šaldytuve. Daržoves nulupkite ir smulkiai sutarkuokite. Žinoma, nemaišykite.

Kiaušinius taip pat išvirkite. Atvėsinkite ir smulkiai sutarkuokite.

Silkę išdarinėkite, išrankiokite ašaras. Supjaustykite nedideliais gabaliukais. Svogūną smulkiai supjaustykite ir sumaišykite su silke.

Stalą padenkite maistine plėvele. Tarkuotus burokėlius šiek tiek nuspauskite ir ant maistinės plėveles išklokite burokėlių sluoksnį, jį uždenkite maistine plėvele ir lengvai pakočiokite, kad gerai susislėgtų. Pabarstykite druska. Tuomet išklokite morkų sluoksnį, vėl uždenkite maistine plėvele ir pakočiokite, pabarstykite druska, truputį aptepkite majonezu. Tuomet sudėkite bulvių sluoksnį, paslėkite, pabarstykite druska, aptepkite majonezu. Galiausiai užberkite tarkuotus kiaušinius, paslėkite, pabarstykite druska, aptepkite majonezu. Ant susluoksniuotų daržovių, pačiame centre sudėkite silkę.

Atsargiai kelkite maistinės plėvelės kraštus ir suformuokite vyniotinį, jį gerai suspauskite. Vyniotinį bent porą valandų palaikykite šaldytuve, geriau palaikyti pernakt.

Atšaldytą vyniotinį atsargiai išvyniokite ir papuoškite.

Tradicinis patiekalas patiektas naujai ir labai gražiai!
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Paulina