Tinginių „Napoleonas“
Tinginių „Napoleonas“
Autorius: Lina
Jums reikės
500 g
sluoksniuotos mielinės tešlos
 
350 g
sviesto
 
250 g
kondensuoto pieno
 
1 - 2 šaukštų
konjako (nebūtina)
 

Paruošimas

Tešlą atitirpinkite ir supjaustykite 1-2 cm pločio juostelėmis. Jas sudėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite iki kol dailiai apskrus, kepkite iki 200-220C įkaitintoje orkaitėje, apie 10-15 min.

Iškeptas juosteles palikite atvėsti, geriausiai sudėti ant orkaitės grotelių. Jokiu būdu nedėkite viena ant kitos, nes jos įmirks ir susmuks.

3-4 juosteles pasilikite papuošimui. Jas sutrupinkite.

Kambario temperatūros sviestą išplakite iki purios masės, tuomet įmaišykite kondensuotą pieną ir vėl gerai perplakite. Skoniui paryškinti galite įpilkite šaukštą konjako, tačiau to daryti nebūtina.

Ant stalo ištieskite maistinę plėvelę, dėkite maždaug trečdalį juostelių, jas aptepkite kremu. Vėl dėkite juosteles ir tepkite kremą. Šitaip susluoksniuokite visą tortą. Kremo likučiais aptepkite jo kraštus ir viršų.

Suformuotą tortą standžiai įsukite į maistinę plėvelę ir bent keletą valandų palaikykite šaldytuve, kad susigertų kremas. Žinoma, geriausia palaikyti pernakt. Vėliau tortą atsargiai išsukite ir apiberkite pasiliktų juostelių trupiniais, juos šiek tiek prispauskite ranka.

Neįtikėtinai paprastai paruošiamas gardėsis, jam reikia tik kelių ingredientų, tačiau skonis tikrai nustebins!

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Eugenija
2018-05-23 17:14:11
350g sviesto!!!! Neimanoma valgyti, vien sviestas....
giedre
2016-11-01 14:30:15
labai skanus tortas napaleonas patariu visiems ji pasigaminti
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (137)
Gabija