Tortas keptuvėje
Tortas keptuvėje
Autorius: Lina
Jums reikės
70 g
sviesto
 
1 šaukšto
medaus
 
0.5 šaukštelio
sodos
 
0.3 stiklinės
cukraus
 
1
kiaušinio
 
1 šaukšto
grietinės arba pieno
 
1.5 stiklinės
miltų
 

Paruošimas

Sviestą išlydykite nesvylančiame puode arba vandens garų vonelėje. Sudėkite medų ir sodą, pakaitinkite iki kol masė užvirs ir ims putoti. Palikite šiek tiek pravėsti.

Kiaušinį gerai ištrinkite su cukrumi, dėkite šaukštą grietinės (arba įpilkite šaukštą pieno), įsijokite miltus. Supilkite sviestą. Užminkykite tešlą. Ją padalinkite į 5 lygias dalis.

Kiekvieną dalį iškočiokite pagal keptuvės formą - geriau naudoti nelabai didelę keptuvę, su šiek tiek storesniais lakštais patogiau dirbti, o perteptas tortukas atrodo solidžiau.

Lakštus kepkite ant nedidelės ugnies, gerai įkaitintoje keptuvėje be jokių papildomų riebalų. Lakštai kepa tikrai greitai, atsiradus pūslelių reikia perversti. Avi lakšto puses reikėtų pakepti vos po 1-2 minutes.

Pasiruoštus lakštus atvėsinkite.

Lakštus galima sutepti įvairiais mėgiamais, ganėtinai drėgnais kremais (pavyzdžiui, tirštas karamelinis ar kondensuoto pieno kremas nelabai tinka, nes jis prastai įsigeria į lakštus), puikiai tinka grietinėlė su uogomis, kreminis sūris ir pan.

Lakštus labai tinka pertepti plikytu kremu.
Jam reikės:
4 trynių
1 šaukšto miltų
2 šaukštų cukraus
250 ml pieno
žiupsnelio vanilinio cukraus.

Trynius išplakite su cukrumi iki kol pabals, tuomet suberkite miltus. Perplakite.
Pieną užvirinkite su žiupsneliu vanilinio cukraus. Karštą pieną, labai plona srovele, lėtai, vis maišant supilkite į kiaušinių trynius. Pilti reikia lėtai, nes kitaip kiaušinius sutrauks ir kremas nepavyks.
Supylę karštą pieną viską gerai išmaišykite ir grąžinkite į puodą, kuriame virė pienas. Kremą užvirinkite ir porą minučių pakaitinkite, kad sutirštėtų. Gautą kremą atvėsinkite ir naudokite.

Labai skanus ir ypač greitai paruošiamas tortas, kuriam tinka įvairūs pertepimai!

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
Raigardas