Pyragas su pievagrybiais
Pyragas su pievagrybiais
Autorius: Miglė
Jums reikės
2-2.5 stiklinių
miltų
 
5 šaukštų
aliejus
 
4 šaukštų
majonezo
 
1-2 šaukštų
cukraus
 
3-4 g (pusės pakelio)
sausų mielių
 
1 stiklinės
vandens
 
500-600 g
pievagrybių
 
2
svogūnų
 
100 g
sviesto
 
2 šaukštų
grietinės
 
pagal skonį
druskos, pipirų
 

Paruošimas

Mieles sumaišykite su šiltu vandeniu, cukrumi, aliejumi, majonezu, druska, įsijokite miltus. Suminkykite tešlą, jeigu ji gaunasi labai lipni, tai įberkite dar truputį miltų, tačiau nepadauginkite, nes tešla bus labai kieta. Suminkytą tešlą pridenkite rankšluostuku ir palikite šiltoje vietoje porą valandų.

Kol tešla kyla, pasiruoškite įdarą. Nedideliais kubeliais pjaustytus svogūnus ir truputį pavalytus, taip pat kubeliais pjaustytus pievagrybius apkepinkite svieste (truputį pasilikite paruošto pyrago aptepimui), suminkštėjus pagardinkite druska, pipirais, galite įberti ir prieskoninių žolelių (ypač tinka čiobreliai). Galiausiai dėkite grietinės ir troškinkite dar 10 min.

Pakilusią tešlą perminkykite ir padalinkite į dvi dalis - viena turėtų būti kiek didesnė. Iš tešlos iškočiokite apskritimus. Didesnį įklokite į riebalais pateptą kepimo formą taip, kad susiformuotų krašteliai. Sudėkite įdarą. Pyragą užklokite antruoju tešlos apskritimu ir supinkite kraštelius. Antrojo apskritimo centrą reikėtų įpjauti, kad iš įdaro kylantys garai nesuplėšytų pyrago.

Paruoštą pyragą kepkite iki 160°C įkaitintoje orkaitėje. Kepkite apie 40 min. Iškeptą pyragą aptepkite sviestu.

Skanus pyragas, kurį galima kepti ir su kitokiais įdarais - kepintu faršu, troškintomis daržovėmis ir pan.
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
DEIMANTE