Užkandinis tortas su lašiša ir krevetėmis
Užkandinis tortas su lašiša ir krevetėmis Užkandinis tortas su lašiša ir krevetėmis Užkandinis tortas su lašiša ir krevetėmis Užkandinis tortas su lašiša ir krevetėmis
Autorius: Aistė
Jums reikės
1
apvalaus šviesios duonos kepalo
 
3
kiaušinių
 
130 g
grietinės
 
130 g
majonezo
 
2 šaukštelių
garstyčių
 
150 g
kreminio sūrio be priedų
 
150 g
rūkytos lašišos
 
150 g
virtų krevečių
 
2 šaukštų
citrinos sulčių
 
2
agurkų
 
1 pundelio
krapų
 
pagal skonį
druskos, pipirų
 

Paruošimas

Nupjaukite duonos kepaliuko viršų, jeigu norite, tai galite atsargiai nuo šonų nupjaustykite pluteles. Kepaliuką pjaukite į tris dalis.

Majonezą sumaišykite su grietine.

Kiaušinius kietai išvirkite, nulupkite ir supjaustykite smulkiais kubeliais. Juos sumaišykite su 2 šaukštais majonezo-grietinės padažo, dėkite garstyčių, gardinkite druskos, pipirų.

Vieną duonos paplotį saikingai patepkite majonezo-grietinės padažu. Paskirstykite kiaušinių masę, gražiai išlyginite, truputį paslėkite. Ant viršaus uždėkite kitą duonos paplotį, jį dosniai patepkite kreminiu sūriu, apiberkite smulkintais krapais, išdėliokite smulkintą lašišą. Truputį apšlakstykite citrinos sultinis, pagardinkite druska, pipirais. Uždenkite trečiuoju duonos papločiu. Suluoksniuotą tortą aptepkite likusiu majonezo-grietinės padažu. Į centrą sudėkite virtas krevetes, aplinkui sudėliokite agurko griežinėlius. Torto šonus papuoškite smulkintais krapais.

Suluoksniuotą tortą bent 2 valandas pašaldykite šaldytuve, geriausia šaldytuve palaikyti pernakt.

Originalus, dailiai atrodantis ir skanus užkandis! Puiki dovana nemėgstantiems saldžių tortų.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (142)
Kalista