Šokoladiniai pyragaičiai su grietinėle (whoopie)
Šokoladiniai pyragaičiai su grietinėle (whoopie)
Autorius: Aistė
Jums reikės
100 g
sviesto
 
100 g
cukraus
 
1
kiaušinio
 
150 g
miltų
 
65 g
kakavos
 
1 šaukštelio
kepimo miltelių
 
1 šaukštelio
vanilinio cukraus
 
100 ml
pieno
 
200 ml
riebios grietinėlės
 
1 šaukšto
cukraus pudros
 

Paruošimas

Minkštą sviestą iki baltumo išplakite su cukrumi, tuomet įmuškite kiaušinį ir vėl gerai perplakite. Įsijokite miltus, kakavą, kepimo miltelius ir vanilinį cukrų, palaipsniui pilkite pieną ir vis maišykite. Turėtų gautis tiršta tešla.

Tešlą porcijomis, suformuojant apvalius apskritimus dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Prisiminkite, kad kepdami pyragaičiai šiek tiek plėsis, tad dėliodami tešlą palikite nemažus tarpus. Įprastai pyragėliai formuojami gan dideli, moters kumščio dydžio, tačiau, žinoma, galima daryti ir mažesnius.

Pyragaičius kepkite iki 175C įkaitintoje orkaitėje 10-12 min. Iškeptus atvėsinkite.

Grietinėlę išplakite su cukraus pudra iki standumo.

Pyragaičius ištepkite grietinėle (jeigu norite, kad būtų dailiau, tai galite purkšti konditeriniu švirkštu) ir suvožkite. Prieš tiekiant bent 30 min. palaikykite šaldytuve, pyragaičius saugokite šaldytuve.

Manoma, kad šiuos pyragaičius pirmosios ėmė kepti amišų moterys. Šitaip jos sunaudodavo nuo pyragų kepimo likusią tešlą. Pyragaičiai buvo retkarčiais dedami į laukus einančių dirbti vyrų maisto nešulėlius, o jie, netikėtai suradę gardėsį, turėjo sušukti „whoopie“.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
gabija