Omletas orkaitėje su bulvėmis ir kumpiu (frittata)
Omletas orkaitėje su bulvėmis ir kumpiu (frittata)
Autorius: Aistė
Jums reikės
150 g
kumpio
 
1 kg
bulvių
 
1 pundelio
svogūnų laiškų
 
0.5 stiklinės
pieno
 
2 šaukštų
aliejaus
 
50 g
parmezano
 
8
kiaušinių
 
pagal skonį
druskos, pipirų
 

Paruošimas

Bulves nuskuskite, supjaustykite plonomis riekelėmis ir sudėkite į keptuvę (geriausiai naudoti špižinę keotuvę, kurią galima statyti į orkaitę). Bulves kepkite apie 10 min. iki kol suminkštės ir šiek tiek apskrus. Bulves pagardinkite druska, pipirais.

Svogūnus supjaustykite, baltąsias svogūnų laiškų dalis suberkite į keptuvę su bulvėmis, ten pat berkite ir nedideliais gabaliukais pjaustytą kumpį. Permaišykite.

Indelyje išplakite kiaušinius, pieną, suberkite tarkuotą sūrį, žaliąsias svogūnų laišku dalis, pagardinkite druska, pipirais, mėgiamais prieskoniais. Plakinį supilkite į keptuvę. Nemaišant kepkite porą minučių.

Keptuvę statykite į iki 200C įkaitintoje orkaitėje ir kepkite 15-20 min. iki kol bulvės bus minkštos, o viršus šiek tiek apkrus. Leiskite iškeptai fritatai nusistovėti 5 min., o tuomet pjaustykite kaip pyragą ir tiekite.

Labai sotus ir skanus Italijoje bei Ispanijoje ypač populiarus patiekalas, kuriam galima naudoti ir daugiau įvairių daržovių, grybų, mėsos, paukštienos likučių.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Brigita