Plikytos tešlos pyragaičiai
Plikytos tešlos pyragaičiai
Autorius: Aistė
Jums reikės
1 stiklinės
miltų
 
100 g
margarino (arba sviesto)
 
1 stiklinės
vandens
 
3
kiaušinių
 
0.5 stiklinės
cukraus
 
0.5 stiklinės
pieno
 
150 g
sviesto
 
žiupsnelio
druskos
 
žiupsnelio
sodos
 
70 g
šokolado
 

Paruošimas

Puode išlydykite margariną (galima pakeisti sviestu), pilkite stiklinę vandens, puo peilio galiuko įberkite sodos ir druskos ir užvirinkite. Tuomet, nenukeliant nuo ugnies, suberkite miltus ir maišant virkite iki tol tešla sušoks į vieną gumulą ir atšoks nuo puodo kraštų. Nukelkite nuo ugnies, įmuškite kaiušinius ir labai gerai permaišykite.

Tešlą dėkite ant kepimo popieriumi išklotos, riebalais pateptos ir truputį miltais pabarstytos skardos. Tešlą galite dėlioti tiesiog šaukšt suformuojant kamuoliukus arba išspausti konditeriniu švirkštu.

Paruoštus pyragėlius kepkite karštoje iki 220C įkaitintoje orkaitėje apie 10-15 min., tuomet sumažinkite kaitrą iki 200C ir kepkite dar 10-15 min. Kepimo laikas priklauso nuo jūsų pyragaičių dydžio. Pyragaičiams iškepus išjunkite orkaitę, praverkite dureles ir palikite juos vėsti orkaitės viduje.

Pieną su cukrumi užvirkite, šiek tiek atvėsinkite, sudėkite sviestą ir išmaišykite iki vietisos masės. Kremą padėkite vėsti į šaldytuvą.

Atvėsusius pyragaičius perpjaukite ir pertepkite kremu, glazūruokite lydytu šokoladu. Žinoma, pertepti galite ir plakta grietinėle, uogiene ar kitokiu mėgiamu kremu. Pyragėliai skanūs ir nepertepti.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
laura
2015-10-23 19:26:02
kas per nesamone pienas cukrus ir sviestas joks kremas gaunas viskas neisejo neaiskiai viskas parasyta.
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Modestas