Jogurtinis desertas su braškėmis (be miltų, be kiaušinių, nereikia kepti)
Jogurtinis desertas su braškėmis (be miltų, be kiaušinių, nereikia kepti)
Autorius: Aistė
Jums reikės
350 g
natūralus jogurtas be priedų
 
300 ml
pienas
 
1 šaukštas
tikros, karčios kakavos
 
40 g
želatinos
 
1 šaukštas
citrinos sulčių
 
6 šaukštai
cukraus
 
250 g
braškių (šviežių ar šaldytų)
 

Paruošimas

30 g želatinos (likusių 10 g prireiks braškių tyrei sustingdyti) užpilkite pienu, palikite brinkti 15 min. Tuomet kaitinkite ant silpnos ugnies ir maišant kaitinkite iki kol želatina ištirps, neužvirinkite. Palikite vėsti.

Gilesniame inde labai gerai išplakite jogurtą, 3-4 šaukštus cukraus (likusio cukraus prireiks braškių tyrei saldinti), citrinos sultis. Plona srovele supilkite pravėsusį pieną su želatina ir vėl gerai perplakite.

Trečdalį šios masės perpilkite į kitą indą, pridėkite kakavos miltelių ir vėl perplakite.

Kakavinę masę pilkite į tortinę atsegamais kraštais, dėkite į šaldymo kamerą maždaug 15 min. Tuomet išimkite, supilkite baltą masę ir vėl grąžinkite į šaldymo kamerą.

Likusius 10 g želatinos užpilkite 50 ml vandens ir palikite brinkti 15 min. Tuomet maišant kaitinkite ant nedidelės ugnies iki kol želatina ištirps, neužvirinkite. Palikite vėsti.

Braškes ištrinkite šakute ar maisto smulkintuvu su likusiu cukrumi. Į braškių tyrę įmaišykite vandenyje ištirpintą želatiną, perplakite.

Braškių tyrę paskirstykite ant jogurtinių sluoksnių, desertą vėl grąžinkite į šaldymo kamerą ir šaldykite iki kol visiškai sustings, apie 2 val.

Paruoštą desertą puoškite braškėmis. Tai labai skanus, gaivus, neriebus desertas.

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Kol kas komentarų nėra
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (181)
Mėja