Aguonų vyniotinis
Aguonų vyniotinis Aguonų vyniotinis
Autorius: Aistė
Jums reikės
10 g
sausų mielių
 
ketvirtis stiklinės
šilto vandens
 
1 stiklinė
šilto pieno
 
0.5 stiklinės
cukraus
 
žiupsnelis
druskos
 
1
kiaušinis
 
1
kiaušinio trynys
 
50 g
lydyto sviesto (tešlai)
 
4 stiklinės
miltų
 
50 g
lydyto sviesto (aptepimui)
 
1-1.5 stiklinės
aguonų įdaro
 

Paruošimas

Aguonų įdaras

Jo galima nusipirkti didesniuose prekybos centruose, jis parduodamas didelėse skardinėse, tačiau aguonų įdarą galima pasiruošti ir namuose.

Aguonų įdarui reikės:
0,5 stiklinės aguonų,
1 stiklinės pieno,
50 g sviesto,
3/4 stiklinės cukraus
2 kiaušinių,
žiupsnelio druskos.

Gaminimas:
Aguonas sumalkite kavamalėje arba pertrinkite maisto smulkintuvu.

Puode pašildykite pieną, sudėkite sviestą, cukrų, žiupsnį druskos ir kaitinkite beveik iki virimo.

Atskirame indelyje išplakite kiaušinius. Į kiaušinių plakinį nuolat maišant, plona stovele supilkite maždaug pusę šiek tiek pravėsusio pieno. Labai gerai išmaišykite. Mišinį supilkite į puode likusį pieną ir ant silpnos ugnies kaitinkite iki kol sutirštės.

Įmaišykite aguonas.

Mielinė tešla

Tešlai reikalingi ingredientai nurodyti viršuje, pagrindiniame ingredientų laukelyje. Galite pasigaminti šios tešlos ir vietoje aguonų įdaro naudoti uogienę arba varškę su razinomis.

Pirmiausia reikia aktyvinti mieles - į ketvirtį stiklinės šilto vandens įberkite šaukštelį cukraus, šaukštelį miltų ir sausas mieles. Palikite šiltoje vietoje iki kol suputos ir pasklis mielių kvapas, apie 10-15 min.

Kol aktyvinamos mielės, atskirame inde sumaišykite pieną, cukrų, žiupsnelį druskos, pilkite lydytą sviestą, įmuškite kiaušinį ir įleiskite kiaušinio trynį. Viską gerai išplakite. Į mišinį supilkite mielių skystį. Galiausiai dalimis įsijokite miltus ir suminkykite tešlą. Tešla neturi būti kieta. Tešlą pridenkite ir palikite šiltoje vietoje kilti 1-1,5 valandos.

Pakilusią tešlą padalinkite į dvi dalis ir iškočiokite ant miltais pabarstyto darbastalio. Suteikite tešlai stačiakampio formą, iškočiojus dar ištampykite rankomis, kad tešlos lakštai būtų kuo plonesni.

Paruoštus tešlos lakštus ištepkite sviestu (viso sviesto nesunaudokite, jo reikės vyniotinių viršui patepti) ir paskleiskite aguonų įdarą. Suvyniokite vyniotinius.

Vyniotinius dėkite į riebalais pateptą kepimo formą, formoje juos kelis kartus sulenkite (pažvelkite į nuotrauką), nesijaudinkite, kepant vyniotiniai dar pakils ir susilies į vientisą kepinį. Sudėtus vyniotinius aptepkite likusiu sviestu.

Kepkite iki 200C įkaitintoje orkaitėje apie 40 min. Kepant į orkaitę įstatykite indelį su vandeniu - tuomet vyniotiniai neišsausės.

Šis tradicinis kepinys reikalauja darbo, tačiau yra tikrai gardus.
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Inga
2015-05-09 21:20:49
Mano megstamiausias ;)
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
laurynas