Sveikata > Šeimos sveikata > Didysis penketas ritmingam...
 

Didysis penketas ritmingam širdies darbui


2018 06 21 | Autorius: Partnerių turinys, Shutterstock nuotr.
 

Didysis penketas ritmingam širdies darbui

Sklandžiam širdies raumens darbui užtikrinti naudingi tam tikri augalų ekstraktai, vitaminai ir mineralai. Vaistinėse jų yra daug ir įvairių. Kaip teisingai pasirinkti?

Tai nėra lengva užduotis, nes komponentų širdžiai kombinacijos ir proporcijos yra atskiras mokslas. Pavyzdžiui, retas kuris žino, kad valerijonų ir gudobelių sausųjų ekstraktų nepatartina vartoti kartu, nes galimas valerijono šalutinio poveikio sustiprinimas. Priešingai kitos medžiagos stiprina viena kitos veikimą ir pasisavinimą. Pasirenkant stiprinančius širdį preparatus, svarbu, atkreipti dėmesį, į jų sudėtis – jos turi būti moksliškai pagrįstos, sukurtos patikimo gamintojo.

Remiantis moksline naudingųjų medžiagų apžvalga, galima išskirti didįjį penketą ritmingam širdies darbui. Siekiant maksimalaus efektyvumo, šie komponentai turi būti vartojami kartu:

Gudobelės

Gudobelių vaisiai maitina širdies raumenį, taip pat veikia virškinimą ir plonąjį žarnyną. V. Skirkevičius prisiminė, kad širdžiai ypač būtini polisacharidai, kuriuos kaupia gudobelės. Netgi pacientams, vartojantiems vaistus nuo padidinto kraujo spaudimo ir širdies ritmo sutrikimo, ilgainiui gali nuvargti širdies raumuo. Kad taip neatsitiktų, gali padėti gudobelės polisacharidai.

Gudobelę (lot. Crataegus), kaip draugišką širdžiai augalą, dar pirmajame mūsų eros amžiuje aprašė antikos gydytojas ir farmacininkas Dioskoridas. Šio augalo naudingumą pripažįsta ir šiuolaikinė fitoterapija, teigianti, kad gudobelė yra universali medžiaga širdžiai, kurios įvairiapusis veikimas ne tik įrodytas farmakologiškai, bet ir plačiai ištirtas.

Gudobelėse yra daug biologiškai aktyvių medžiagų: flavonoidų, procianidinų, hiperozido, katechinų, raugų, saponinų, chlorogeno rūgšties, kavos rūgšties ir kt. Tyrimai rodo, kad šios medžiagos gali normalizuoti kraujospūdį, reguliuoti širdies ritmą, didinti širdies raumens susitraukimų jėgą, gerinti kraujotaką širdies bei periferinėse kraujagyslėse. Dėl šios priežasties gudobelės gali padėti palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių veiklą.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
„MyHero!“ sveikos gyvensenos judėjimo įkūrėjas Ignas Bakėjus tas žmogus, kuriam per parą neužtenka dvidešimt keturių...

Kas trečią žmogų kamuoja kraujospūdžio problemos. Aukštas kraujospūdis yra itin dažna būklė, varginanti žmones visame pasaulyje,...

Psichologas ir dėmesingumo mokytojas Paulius Rakštikas teigė, kad stresą reiktų suvokti ne kaip elektros lemputės veikimo principą...

Peršalimo ligas, perštinčią gerklę ar alerginę slogą dažnai siejame su sezonų kaita, tačiau temperatūrų svyravimai mūsų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Dominyka