Namai > Šventės > Pirmasis gimtadienis:...
 

Pirmasis gimtadienis: rengiame smagų vakarėlį


2018 09 24 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Pirmasis vaikučio gimtadienis - džiugi proga, kurią tiesiog būtina paminėti su šeimos nariais ir bičiuliais, tačiau taip pat svarbu, kad šventė nenuvargintų ir būtų įdomi mažajam jubiliatui. Dalinamės 10-ies idėjų planu, kuris tikrai padės surengti įsimintiną ir visiems patiksiantį gimtadienį!

 

1. Trumpai ir linksmai. Mažyliai nesugeba ilgam sutelkti dėmesio, greitai pavargsta, o tuomet tampa irzlūs bei pikti. Pirmoji gimtadienio šventė neturėtų trukti ilgiau dviejų valandų. Ją planuokite po pietų arba po pavakario miegelio, kuomet mažylis bus pailsėjęs, nusiteikęs bendrauti.

2. Ilgesnis vakarėlis - būtinai su pertrauka. Jeigu nusprendėte rengti ilgesnį vakarėlį, tai būtinai suplanuokite skirti laiko pertraukėlei. Jos metu pamaitinkite vaikelį, pakeiskite vystyklą ir paguldykite jį kitame kambaryje. Trumpas poilsis padės atgauti jėgas ir išvengti ašarų.

3. Ramybės zona mažyliams. Numatykite vietą, kurioje vaikas ar mažieji svečiai galėtų netrukdomai pailsėti, pabūti tyloje. Jeigu šventė užsitęs, tai vertėtų parengti ir pogulio vietą ne tik jubiliatui, bet ir jo amžiaus bičiuliams.

4. Tik patys artimiausi. Vaikučius vargina dideli žmonių būriai, tad reikėtų dėmesingai sudaryti svečių sąrašą ir pakviesti tik keletą pačių artimiausių. Geriau per savaitę surengti kelis trumpus pasibuvimus su nedideliu būreliu draugų ir artimųjų, nei iškart sukviesti visus.

5. Žaidimų zona. Gimtadienis, žinoma, turi būti kupinas pramogų ir žaidimų. Atskirkite nedidelę zoną, kurioje vaikui ir jo amžiaus svečiams būtų saugu ir įdomu žaisti - puikiai tiks minkštas kilimas ir kaladėlės ar kiti žaislai.

6. Lengvi užkandžiai visiems. Pasirūpinkite užkandžių stalu, kuris patiktų visiems svečiams. Pagalvokite, ar tikrai verta investuoti į brangų ir išskirtiniais papuošimais išmargintą tortą, kurio grožio vaikutis juk tikrai neįvertins... Ar verta ruošti karštus patiekalus, įpareigojančius ilgam sėsti prie stalo? Galbūt geriau pasiūlyti skirtingų, nedidelių, rankomis valgomų užkandukų, kuriuos įvertins tiek suaugusieji, tiek ir vaikai.

7. Nepamirškite nuotraukų. Vaikučiai auga ne dienomis, bet valandomis ar net minutėmis, o atšventę pirmąjį gimtadienį nė nepastebėsite, kuomet ateis laikas ruoštis išleistuvėms. Būtinai pasirūpinkite nuotraukomis ir užfiksuokite gražias pirmojo gimtadienio akimirkas - galite net sukurti atskirą, tik tam skirtą albumą.

8. Paprašykite pagalbos. Rūpintis pradedančiu ar jau pradėjusiu vaikščioti mažyliu yra didelis darbas, tad gali trūkti laiko ir jėgų rengti vakarėlį. Nedvejokite paprašyti pagalbos - galbūt kas nors galėtų ateiti šventės išvakarėse ir padėti sutvarkyti namus, galbūt galima rengti suneštinį pasibuvimą ir paprašyti visų atsinešti po užkandį. Taip pat vertėtų iš anksto paskirti vieną žmogų, galintį prižiūrėti vaiką šventės metu - juk tėveliai tikrai norės bent truputį pabendrauti su svečiais.

9. Reikalingos dovanos. Svečiai, žinoma, norės pasveikinti vaiką ir atnešti jam dovanų. Visi puikiai supranta, kad vaiko auginimas ne tik linksmybės, bet ir didelės išlaidos, tad galbūt vertėtų paprašyti, kad svečiai nupirktų tik vieną, bet labai reikalingą, truputį brangesnę dovaną, pavyzdžiui, pirmąjį triratuką, naują maitinimo kėdutę, šiltą ir kokybišką kombinezoną ar tiesiog padovanotų vaikų prekių parduotuvės čekius.

10. Laiškai ir palinkėjimai - prasminga dovana. Visų surinkusiųjų (o taip pat ir negalėjusių dalyvauti, tačiau norinčių prisidėti) paprašykite parašyti laiškus, palinkėjimus jau suaugusiam mažyliui ir sudėti juos į vokus. Juos sudėkite į dėžutę ir saugokite iki vaiko pilnametystės (vestuvių ar jo vaiko gimimo, galite patys sugalvoti konkrečią datą tolimoje ateityje). Atėjus laikui padovanokite šiuos prisiminimus jau suaugusiam žmogui - jam tikrai bus malonu suprasti, koks mylimas ir vertinamas jis buvo nuo pat pirmųjų metų, kiek daug žmonių jam visuomet linkėjo tik gero. Sentimentali laiškų dėžutė neretai tampa ir vieninteliu būdu išgirsti senelių, prosenelių, kurių augdamas vaikas, deja, neteko, balsą...

 


 
Taip pat skaitykite
Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Dziugas