Sveikata > Šeimos sveikata > Kodėl rekomenduojama...
 

Kodėl rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti sveikatą visiems šeimos nariams?


2017 04 25 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Savo automobilius periodiškai nuvairuojame atlikti techninės apžiūros, uoliai rūpinamės būstu, buitine ir elektronine technika, siekdami kuo greičiau įvertinti ir laiku ištaisyti nedidelius gedimus, galinčius virsti milžiniškomis išlaidomis ateityje. O patį brangiausią turtą, savo ir savo šeimos narių sveikatą, deja, primirštame.

Profilaktiniai tyrimai užkerta kelią ligoms

Negailestinga statistika rodo, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos valstybių, kurių gyventojai skiria perdėm mažai dėmesio savo sveikatai ir vengia profilaktinių patikrinimų, galinčių užkirsti kelią baisioms ligoms.

Lietuvoje mirtingumas nuo gimdos kaklelio ar krūties vėžio, deja, yra vienas didžiausių Europoje, kadangi šie susirgimai nustatomi vėlyvose stadijose, kuomet pacienčių nebepavyksta išgelbėti. Dažnas kenčia dėl padidėjusio cholesterolio kiekio, lemiančio širdies ir kraujotakos sistemos ligas. Gydytojo apžiūra, laiku atlikti tyrimai, skirtas gydymas ar gyvenimo būdo korekcija padėtų išgelbėti mūsų ir mūsų šeimos narių sveikatą bei net gyvybę.

Lietuviai taip pat „garsėja“ prasta dantų būkle - odontologines ligas, greitą dantų gedimą, jų trapumą lemia tiek genetika, tiek ir gyvenimo būdas, o taip pat ir vengimas profilaktiškai apsilankyti pas odontologą. Kiekvienam, net ir nusiskundimų neturinčiam žmogui, į odontologo kėdę reikia atsisėsti bent kartą per metus. Medikas atliks profesionalią burnos higieną, apžiūrės dantis, užkirs kelią problemoms tik beprasidedant, o tai padės išvengti skausmo ir didelių išlaidų ateityje.

Suprantama, kad kiekvienas žmogaus sprendimas turi priežastis. Dažnas vengia tikrintis sveikatą ne dėl žinių ar atsakomybės stokos, o neturėdamas laiko ir jėgų laukti nesibaigiančiose eilėse. Paskola sveikatos tikrinimosi išlaidoms padengti - puiki investicija ir geriausia dovana jūsų bei jūsų šeimos narių sveikatai. Pasirinkto banko tinklapis - pirmasis žingsnis, suteiksiantis informacijos apie paskolą.

Reikiamus tyrimus paskirs kvalifikuotas specialistas

Tiriantis sveikatą skiriami 5 pagrindiniai tyrimai: bendras kraujo tyrimas, gliukozės ir cholesterolio kiekio kraujyje nustatymas, šlapimo tyrimas ir elektrokardiograma.

Moterims taip pat būtina pasitikrinti dėl krūties ir gimdos kaklelio vėžio, vyrams - dėl prostatos vėžio, vyresnio amžiaus žmonėms - dėl storosios žarnos vėžio. Aktyvų lytinį gyvenimą gyvenantys, lytinius partnerius keičiantys žmonės turėtų profilaktiškai atlikti tyrimus dėl lytiškai plintančių ligų. Augantiems ir daug laiko mokyklos suole, sėdint prie kompiuterio ar televizijos ekrano praleidžiantiems vaikučiams vertėtų apsilankyti pas chirurgą, kuris apžiūrės stuburą, esant reikalui skirs specialią mankštą, padėsiančią laiku suvaldyti vis dažniau pasitaikančią skoliozę (stuburo iškrypimą). Dirbantieji prie kompiuterio turėtų periodiškai tikrintis akis, paprašyti gydytojo skirti reikiamus akinius, išmokyti atlikti akis ilsinančius ir regą gerinančius pratimus.

Žinoma, atsakingai rūpinantis savo sveikata nereikėtų apsiriboti tik šiais tyrimais - būtina atvirai pasikalbėti su gydytoju, išsakyti jam savo nuogąstavimus, įvardinti net ir smulkiausius negalavimus, galinčius būti pirmaisiais mirtinų ligų simptomais.


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
Tomas
2017-05-29 14:45:58
http://www.universalusmeistras.lt/plyteliu-klijavimas-vilniuje/
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
vilius