Namai > Šventės > Linksmos Velykos:...
 

Linksmos Velykos: velykiniai žaidimai vaikams


2017 04 16 | Autorius: PasMama.lt, shutterstock nuotr.
 

Velykos - viena nuostabiausių švenčių, leidžiančių pasidžiaugti pavasariu, pabūti su pačiais brangiausiais, primenanti mums Jėzaus pasiaukojimą ir atgimimo stebuklą. Žinoma, vaikučiams daugiausiai laimės suteiks žaidimai, tad išmokime kelis nesudėtingus Velykų žaidimus.

Bukynės. Šį žaidimą tikrai žinote ir žaidžiate, tik tradicinis pavadinimas mažiau žinomas. Bukynių metu tikrinamas kiaušinio stiprumas - vienas laiko kiaušinį delne, o kitas daužia - laimi tas, kurio kiaušinis neskyla arba lieka sveikiausias. Beje, seniau šį žaidimą žaisdavo beveik vien vyrai.

Ridenimas. Kiaušinius ridendavo nuo iškelto medinio lovelio, buvo tikima, kad taip pažadinamos gyvatės ir žalčiai, kurie vėliau ima šliaužioti ir pilvais kutendami žolę bei augalus juos pažadina. Jeigu ridedant jūsų kiaušinis liečia kitus margučius, tai šiuos galite pasiimti - laimi tas, kad kurio margutis nurieda toliausiai ir tas, kuris susirenka daugiau margučių.

Ratelis. Visi žaidėjai susėda į ratuką, o rankas laiko už nugaros. Žaidimo vedėjas vienam įduoda į rankas margutį, kurį reikia perduoti šalia sėdinčiam žaidėjui - nesvarbu kurion pusėn. Likę žaidėjai stebi procesą, o jeigu kuris įtaria, kas turi margutį, tai sušunka „radau“ ir pasako vardą to, kuris turi kiaušinį. Jeigu atspėja, tai margutį pasilieka sau ir pasikeičia vietomis su tuo, kuris laikė kiaušinį. Kartais žaidiama taip, kad praradęs margutį žmogus iškrenta iš ratelio.

Kiškio gaudynės. Žaidimas toks pats, kaip paprastos gaudynės, bet reikia ne bėgioti, o šokinėti.

Kiaušiniavimas. Tokį žaidimą žaisdavo kaimuose - vaikas ateidavo į trobą, padainuodavo dainelę ar pasakydavo eilėraštuką ir į burną įsikišdavo pirštą. Vienas pirštas - vienas kiaušinis. Du pirštukai - du kiaušiniai. Jeigu vaikas įsikišdavo burnon daugiau pirštukų, tai jį iš trobos išvarydavo, kad nebūtų godus.

Margučių slėpynės. Nėra žinoma, ar lietuviai seniau žaidė tokį žaidimą, tačiau užsienyje gan populiaru margučius slėpti - vaikai jų ieško, o žaidimo vedėja sako „šilta“ arba „šalta“.

Margutis šaukšte. Pasidalijama į komandas. Reikia laikyti šaukštą, o į jį idėti margutį. Kiekvienas komandos narys dalyvauja estafetėje ir turi kuo greičiau iki krepšio nunešti kiaušinį - laimi greičiausi ir tie, kurių margučiai liko sveikiausi.

Kiaušinių pagrobimas. Vaikai suskirstomi į dvi komandas. Kiekviena jų turi po kažkokį skaičių kiaušinių (priklauso nuo to, kiek vaikų žaidžia, kuo daugiau vaikų - tuo mažiau kiaušinių, kad nebūtų pernelyg didelio sujudimo) ir savo zoną. Tuomet komandos apsikeičia zonomis. Žaidimo tikslas - atsinešti iš priešų zonos savo margučius. Jeigu kairį petį paliečia priešininkas, tai privaloma sustingti ir stovėti nejudant, kol savos komandos draugas išvaduoja - paliečia dešinį petį. Laimi tie, kurie pirmi persineša margučius.

Kiaušinių gaudymas. Visi žaidėjai pasidalina poromis ir sustoja vienas priešais kitą. Kiekviena pora turi žalią kiaušinį. Vedėjas liepia žengti žingsnį atgal. Žengus atgal tas, kuris turi kiaušinį privalo jį mesti savo porai. Tuomet vedėjas vėl liepia žengti atgal - žengiamas dar žingsnis atgal ir vėl metamas kiaušinis, jau iš didesnio atstumo. Jeigu porininkui nepavyksta pagauti kiaušinio, tai žiūrima - jeigu kiaušinis nesudužo, o tik įskilo, tai pora vėl atsistoja viena priešais kitą ir žaidžia toliau, jeigu kiaušinis sudužo - tai pora iškrenta. Žaidžiama, kol lieka viena pora.
 


 
Taip pat skaitykite
Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Sakoma, kad tikra klasika niekada nemiršta... 23-ejų nuotaka Jordyn Cleverly tą įrodė vestuvėms pasirinkusi močiutės suknelę, kurią...

Ypatingoms šventėms ieškome nuostabios vietos, rūpinamės gardžiausiu maistu bei įdomiomis vakaro pramogomis, tačiau nė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (147)
Renatas