Virtuvė > Maistas > 7 sušildantys prieskoniai
 

7 sušildantys prieskoniai


2018 01 10 | Autorius: Mama.lt
 

Orui vis šaltėjant ne tik ieškome šiltesnių drabužių ir dažniau glaudžiamės prie mylimųjų, bet ir norime sotesnio ir karštesnio maisto. Tinkamai parinkti prieskoniai ne tik pagardins mūsų patiekalus, bet ir pagerins kraujotaką, padės kūnui sušilti, apasaugos nuo šaltuoju metu laiku siaučiančių virusų ir bakterijų.

Juodieji pipirai. Šis paprastas prieskonis turi antiseptinių savybių ir veikia kaip antioksidantas. Juodieji pipirai stimuliuoja, gerina kraujotaką.

Kajeno pipirai. Aitrūs kajeno pipirai pagreitina medžiagų apykaitą, gerina virškinimą, energizuoja, tad padeda kūnui greičiau sušilti. Jie taip pat veikia antimikrobiškai.

Kardamonas. Tradicinėje medicinoje kardamonas naudojamas palengvinti atsikosėjimui. Jis apsaugo nuo viršutinių kvėpavimo takų, o peršalus padeda greičiau pasveikti.

Cinamonas. Ajurveda moko, kad cinamonas yra naudingas sergant bet kokia liga, jis ypač efektyviai gerina virškinimą, sušildo kūną, galūnes.

Česnakas. Česnakas žinomas dėl imunitetą stiprinančių savybių. Ši prieskoninė daržovė taip pat gerina kraujotaką, saugo nuo kraujagyslių užsikimšimo, krešulių susidarymo.

Imbieras. Tai vienas iš stipriausių natūralių antiseptikų ir antioksidantų. Jis gerina kraujotaką, šildo, atpalaiduoja raumenis, yra ypač naudingas peršalus, susirgus gripu.

Krienai. Šiame prieskonyje labai daug vitamino C, jis taip pat suaktyvina skrandžio darbą, padeda greičiau suvirškinti ir įsisąvinti riebų maistą. Krienai sumažina gleivinių paburkimą, tad jų verta valgyti peršalus, sergant sloga.


 
Taip pat skaitykite
Daugelis tėvų susiduria su nevalgaus vaiko problema - mažyliai atsisako valgyti, nori tik saldėsių ir greito maisto, per kiekvienus...

Kava - tonizuojantis gėrimas nuo kurio prasideda daugelio žmonių rytas. Bet ar žinojote, kad šis gėrimas gali puikiai papildyti...

Medikai, dietologai ir sporto treneriai sutinka, kad sveika, subalansuota, įvairi mityba yra geros savijautos, dailių kūno linijų ir gyvybinės...

Laukiant svečių ar tiesiog norint pasimėgauti namuose paruoštu užkandžiu ieškome paprastų, greitai paruošiamų ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Milena