Vaikai > Laisvalaikis > Kokiomis vaikų...
 

Kokiomis vaikų nuotraukomis nederėtų dalintis socialiniuose tinkluose?


2016 09 08 | Autorius: Mama.lt
 

Vieni nori viešai pasidžiaugti savo mažyliais, jų linksmomis akimirkomis ar pasiekimais, o kiti tą daro tik siaurame artimiausiųjų rate. Dalintis (arba nesidalinti) vaikų nuotraukomis socialiniuose tinkluose - tėvelių pasirinkimas. Nepaisant to, tėveliams, nusprendusiems viešinti mažylių nuotraukas, reikėtų jas kruopščiai atrinkti ir kai kuriuos kadrus palikti tik privačiame šeimos albume.

Neviešinkite nuogybių

Natūralu, kad dalį savo kasdienybės mažyliai praleidžia nuogi - besimaudydami, vystyklų keitimo metu ar plikinėdami sodyboje. Užfiksavę šias akimirkas nuotraukose turėsime mielų prisiminimų. Dauguma supranta, kad tai visiškai nekalta, tačiau, deja, pasaulyje egzistuoja blogų, iškreiptai mąstančių žmonių.

Nuotraukas, kuriose užfiksuoti apnuoginti (net nebūtinai visiškai nuogi) vaikučiai vertėtų pasilikti tik sau, joms patekus į internetą negalite būti tikri, kur jos atsidurs ir į kieno rankas pateks.

Neskatinkite patyčių

Patyčių problema mokyklose ir net ikimokyklinio ugdymo institucijose labai skausminga ir visiems puikiai žinoma. Su patyčiomis reikia kovoti tinkamai ugdant vaikus, mokant juos tolerancijos ir draugiškumo, tačiau anaiptol ne visi tėveliais tam skiria pakankamai dėmesio. Apsaugokite savo vaiką nuo tapimo patyčių objektu.

Gerai pagalvokite ar verta viešinti vaiką nurausti priversiančią (tebūnie labai mielą ir linksmą) nuotrauką. Prisiminkite savo vaikystę ir paauglystę, pagalvokite, kaip jūs vertintumėte tokią nuotrauką? Ar ji, patekusi į mokyklos ar kiemo pašaipūnų rankas, nesukels patyčių audros?

Viešai negėdinkite vaiko

Vaikučiai tiek dėl savo nerangumo, tiek ir dėl išdykėliško elgesio neretai patenka į nepavydėtinas situacijas. Bet juk blogų dienų ir netinkamų sprendimų pasitaiko kiekvieno iš mūsų gyvenime, ar ne? Ir juk kiekvienas norėtumėme tiesiog pasimokyti, pasidaryti išvadas ir savo gėdą pamiršti.

Internetas - prasta auklėjimo priemonė. Įkėlę, atrodytų, juokingą ar pamokyti skirtą vaiko nuotrauką turime suprasti, kad ji gali pasklisti tiesiog akimirksniu, o „aptikti siūlo galą“ ir kadrą pašalinti bus labai sudėtinga.

Saugokite vaiko privatumą

Ankstyvoje vaikystėje susipažįstame su elgesio normomis. Vaikai greitai išmoksta, kad viešumoje būname apsivilkę drabužius, neliečiame nei savo, nei kitų žmonių lyties organų, o gamtinius reikalus atliekame tualete, už uždarų durų.

Nepaisant savo amžiaus, net ir nuo suaugusiųjų dar priklausomi vaikai, yra besiformuojančios asmenybės. Gerbkite savo vaiko privatumą ir vertinkite jį taip, kaip ir kiekvieną žmogų. Neviešinkite ant puoduko sėdinčio ir besituštinančio vaiko nuotraukų, nesidalinkite jo pūpsančiais vystyklais ar varvančia nosyte.

Neviešinkite kitų žmonių nuotraukų

Pasirinkimas viešinti savo vaikučio nuotraukas, kaip jau ir buvo minėta, visiškai priklauso nuo tėvelių. Kita vertus, reikėtų pamąstyti prieš dalinantis nuotraukomis, kuriose užfiksuota ir daugiau žmonių, o ypač - vaikų.

Įvairios darželio ar mokyklos šventės, vaiko gimtadienis ar šeimos bei draugų susibūrimai - puiki proga padūkti ir įamžinti smagius prisiminimus. Nusprendę juos paviešinti būtinai paprašykite nuotraukose užfiksuotų žmonių ar vaikų tėvelių leidimo!

Susitarkite tarpusavyje

Vaikas - dviejų žmonių meilės vaisius. Jo auklėjimas, priežiūra bei visi su tuo susiję sprendimai taip pat yra abiejų tėvų rūpestis.

Nusprendę viešinti vaikučio nuotraukas socialiniuose tinkluose, visų pirma, pasikalbėkite su antrąja puse, įsitinkite, kad šis sprendimas priimtinas abiems, parodykite konkrečias nuotraukas, kuriomis norite pasidalinti. Šis paprastas ir vis kelias minutes truksiantis šeimos pasitarimas padės išvengti galimo nepasitenkinimo ir įtampos.

Nefiksuokite dviprasmiškų situacijų

Nė vienas nesame šventasis. Dalis vaikučius auginančių tėvelių rūko, dažnas švenčių proga pakelia taurę šampano, kartais nuotraukose demonstruojame seksualumą. Už savo veiksmus atsakingi suaugusieji turi teisę gyventi kaip tinkami, tačiau svarbu prisiminti, kad vaikai linkę kopijuoti ne tik gražų ir teigiamą elgesį.

Suaugusiųjų veiksmus imituojantis vaiko elgesys gali sukelti šypseną, tačiau šių dviprasmiškų situacijų fiksavimas ir viešinimas gali jus įstumti į labai nepatogią situaciją. Teks atremti nemažai kritikos ir įrodyti, kad vaiku pasirūpinta tinkamai.


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Daniel