Vaikai > Laisvalaikis > Elektromobiliai vaikams –...
 

Elektromobiliai vaikams – ne tik smagu, bet ir saugu!


2016 08 01 | Autorius: Mama.lt
 

Elektra varomos vaikų laisvalaikiui skirtos transporto priemonės dažnai tėvams asocijuojasi su žemu saugumo bei aukštu nelaimių lygiu. Dažnai tėvai mano, jog važiuodamas elektromobiliu vaikas gali apsiversti, nukristi ar, dar baisiau, dėl neapdairumo gali būti sužalotas kitų eismo dalyvių.

Visgi, pirmaisiais savo gyvenimo metais mūsų jaunieji bičiuliai yra ypatingai imlūs naujovėms, todėl verta pagalvoti ne tik apie šių pramoginių transporto priemonių jiems teikiamas grėsmes, bet ir naudą. Mūsų kalbinti pigu.lt specialistai teigė, jog su tėvų priežiūra bei apmokymais naudojami elektromobiliai vaikams padeda lavinti koordinaciją, budrumą, be to, padeda mokytis savarankiškai priimti sprendimus. Specialistai taip pat pastebėjo, kad elektra varomos transporto priemonės vairą puikiai įvaldę mažamečiai ateityje dėsningai tampa puikiais, pavyzdingais bei atsakingais vairuotojais.

Akivaizdu, jog tokios vaikų pramogos anaiptol nėra vien tik pavojaus šaltinis. Tačiau siekiant kad elektromobiliai visgi neatneštų taip nelauktų nelaimių, prieš leidžiant vaikams sėsti prie elektromobilio vairo, reikia tam gerai pasiruošti.

Visų pirma, svarbu vaikui dažnai priminti, kad transporto priemonė – tai ne tik linksma, bet ir atsakinga pramoga. Net jei jūsų vaiko elektromobilis nėra itin galingas, pamokomieji žodžiai mažajam transporto priemonės valdytojui padės ugdyti atsakomybės jausmą prieš kitus, pavyzdžiui privačių namų gyventojų gatvės, eismo dalyvius.

Kitas svarbus žingsnis – tinkamos transporto priemonės pasirinkimas. Visgi tėvams dažnai iškyla klausimas, kaip nesuklysti ir kaip žinoti kas yra toji „tinkama“ transporto priemonė? Atsakymo reikia ieškoti vaiko amžiuje. Pigu.lt specialistai nurodo, jog elektromobiliai vaikams yra skirstomi į penkias kategorijas:

Nuo kelių savaičių iki 2-jų metų

Net patys mažiausieji turi galimybę vairuoti elektromobilius. Tokio amžiaus vaikams skirti elektromobiliai yra pagaminti iš specialių, itin lengvų medžiagų, yra mažų gabaritų, bet to gali važiuoti tik vienu, gana lėtu, greičiu, todėl dažniausiai yra naudojami namie.

Nuo 2-jų iki 4-ių metų

Elektromobilių pasirinkimas šios amžiaus grupės vaikams platesnis – galite rasti skirtingų formų, dydžių bei spalvų elektromobilių. Tokio amžiaus vaikai jau turi išugdytus koordinacijos įgūdžius, todėl geba suvaldyti ir sudėtingesnius mechanizmus, kurie gali būti naudojami lauke: vidiniame namo kieme ar saugioje gatvėje. Būtent šios amžiaus grupės vaikams svarbu pasidaro ne tik pats vairavimo veiksmas, bet ir tai, kaip mašina atrodo, kokios yra jos papildomos savybės. Dėl šios priežasties tokie elektromobiliai dažnai turi mp3 grotuvus, realius automobilio variklio garsą imituojančius garsus, bei greičio ir stabdžių pedalus.

Nuo 5-ių iki 7-ių metų

Šiai amžiaus grupei skirti elektromobiliai yra dar įvairesnių formų, spalvų bei galingumo. Šio amžiaus vaikams skirti elektromobiliai dažniausiai yra realių modelių kopijos, be to, kaip ir galima tikėtis, šie elektromobiliai yra galingesnis.

Nuo 8-ių iki 13-os metų

Tokio amžiaus vaikai vis dar mėgsta elektromobilius, tačiau pamažu pradeda reikšti norą vairuoti benzinu varomas transporto priemones, kurios yra galingesnės bei manevringesnės. Visgi, tobulėjant gamintojams, rinkoje galima rasti ir tokiomis pačiomis savybėmis pasižyminčių elektromobilių.

14-ka ir daugiau metų

Artėjant paauglystei, vaikai pamažu ima svajoti apie tikrus automobilius. Vis dėl to, net ir ši amžiaus grupė gali mėgautis elektromobiliais. Dažniausiai tai - elektromobiliai, su kuriais galima atlikti įvairius triukus ar lenktyniauti su draugais.

Visais laikais vaikai jautė norą imituoti suaugusiųjų pasaulį – anksčiau valdydami medinį arkliuką, dabar – elektromobilius. Nuostabu tai, kad elektromobiliai vaikams suteikia ne tik pramogą, bet ir lavina juos, moko budrumo, atsakomybės, kas šiais dinamiškais laikais yra tiesiog būtini asmeniniai įgūdžiai. Tad leiskime savo vaikams ne tik pramogauti, bet ir mokytis ir darykime tai saugiai!


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (178)
Samuel