Vaikai > Laisvalaikis > Gražiausi Europos gamtos...
 

Gražiausi Europos gamtos kampeliai (foto)


2016 07 30 | Autorius: Mama.lt
 

Keliautojai svajoja pamatyti egzotiškų ir tolimų kraštų gamtą, tačiau ir Europos kraštovaizdžiai gniaužia kvapą. Siūlome pažvelgti į nuostabius gamtos stebuklus, kuriuos nesunkiai pasieksite keliaudami automobiliu ar vos porą valandų praleidę lėktuve.

Mohero uolos (Airija)

Įspūdingos uolos yra Liskanoro apylinkėje (Klario grafystė, Airija), pietvakariniame Bureno pakraštyje, netoli Dulino miesto. Jos iškilusios 214 metrų virš Atlanto vandenyno lygio. Skalūno ir smiltainio uolos žavi ne tik kraštovaizdžiais besigrožinčius turistus, bet ir ornitologus - jos yra maždaug 30 000 paukščių, priklausančių 29 rūšims, namai.

Verdono tarpeklis (Prancūzija)

Žydra Verdono upė vinguriuoja Verdono tarpekliu Prancūzijos pietryčiuose, Alpėse. Verdono tarpeklis yra apie 20 km ilgio ir iki 700 m gylio. Tai didžiausias tarpeklis Europoje. Nuostabiu kraštovaizdžiu turistai grožisi keliaudami automobiliais, žygiuodami pėščiomis, plaukdami baidarėmis ar besikarstydami uolomis.

Materhornas (Šveicarijos ir Italijos pasienis)

Materhornas - 4477 m aukščio Alpių viršukalnė Šveicarijos ir Italijos pasienyje. Materhornas garsus savo ragu – šiek tiek palinkusia piramidiška viršūne. Kasmet į Materhorną užkopia apie 2000 žmonių, tačiau jis iki šiol kelia pagarbią baimę dėl dažnų nelaimingų atsitikimų – kiekvienais metais žūva iki 15 alpinistų. Mažiau ekstremalūs keliautojai viršukalne žavisi iš tolo, vaikštinėdami taip pat labai gražiose papėdės pievose.

Duero upės slėnis (Portugalija)

Dueras – vandeningiausia ir trečia pagal ilgį Pirėnų pusiasalio upė, vingiuojanti šiaurės Ispanijoje ir Portugalijoje. Archeologiniai tyrimai rodo, kad upės slėnyje jau 2000 metų auginamos vynuogės ir spaudžiamas puikus vynas. Šiandien Duero krantuose harmoningai susilieja natūralios pievos, miškeliai ir gausybė vynuogynų.

Melisani ola (Graikija)

Melisani ola bei joje esantis Melisani ežeras yra Kefalonijos saloje, Graikijoje. Pro olos viršuje esančią angą skverbiasi šviesa, o vanduo yra toks skaidrus, kad atrodo, jog plaukianti valtis sklendžia oru. Nuostabią olą supa tyliai ošiantis miškas, tad ši vieta atrodo labai mistiška. Senovės graikai tikėjo, kad Melisani ola - gamtos dvasių nimfų namai.

Durmitoras (Juodkalnija)

Durmitoras - kalnų masyvas ir nacionalinis parkas šiaurės Juodkalnijoje. Šis beveik 400 kvadratinių metrų ploto parkas yra paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu. Rytuose Durmitoras leidžiasi į 1500 m aukščio Ežerų plynaukštę, kuri vėliau pereina į Siniajevinos kalnus. Aukščiausia viršukalnė – Bobotov Kukas (2522 m). Kalnų masyve ir aplinkinėje plynaukštėje telkšo 18 vaizdingų ledyninių ežerų, iš kurių žymiausias Crno ežeras.

Plitvicų ežerai (Kroatija)

Plitvicų ežerai (kroat. Plitvička jezera) yra nacionalinis parkas Kroatijoje, apie 140 km nuo Zagrebo, netoli Bosnijos ir Hercegovinos sienos. Parkas garsėja savo 16 ežerų, tekančių vienas į kitą įspūdingais kriokliais. Šis gamtos stebuklas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą.

Aisrizenveltas (Austrija)

Aisrizenveltas – didžiausia urvų sistema Europoje, Teneno masyve, netoli nuo Austrijos miesto Zalcburgo. Urvų labirintas driekiasi daugiau nei 42 km. Šaltinių ir lietaus vanduo, prasismelkiantis ir lašantis į urvus, nespėja sukurti kalkakmenio urvams būdingų stalaktitų bei stalagmitų, nes tuoj pat užšąla visokiausiais pavidalais, žavinčiais Aisrizenvelto lankytojus.

Geirengerio fjordas (Norvegija)

Geirangerio fjordas – fjordas vidurio Norvegijoje, Miorės ir Rumsdalio apskrityje, Strandos savivaldybėje. Tai 15 km ilgio Sturo fjordo atšaka, įsiterpusi į žemyną. Geirangerio fjordas yra vienas vaizdingiausių ir lankomiausių Norvegijos fjordų, kartu su Nerėjaus fjordu įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Farerai (Danija)

Farerai - 18 salų grupė Atlanto vandenyje, autonominis Danijos regionas. Šios salos garsėja savo įspūdinga gamta - stačiais, fjordiniais skardžiais, visuomet žaliuojančia žole, stipriais vėjais ir jas nuolat gaubiančiu mistišku rūku. Farerai – dažniausiai rūkų dengiama Europos vieta.


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (178)