Namai > Interjeras > Pavėsinės – geriausia...
 

Pavėsinės – geriausia draugų susibūrimo vieta


2016 06 29 | Autorius: Mama.lt
 

Vasara – puikus metas atsipūsti. Dažnai nesinori sėdėti vietoje. Viduje kirba troškimas, ką nors veikti. Žinoma, kalba sukasi ne apie ataskaitų tvarkymą. Susiskambinama su draugais ir surengiama iškyla arba vakarėlis, o jei neapsisprendžiama, kuris atsipalaidavimo variantas patrauklesnis, ieškoma pavėsinės ir suderinami abu.

Vakarėlio ir iškylos derinys

Nuvykus į gamtą kepami šašlykai ar kiti skanumynai, bendraujama su bičiuliais, tiesiog ištrūkstama iš miesto aplinkos. Kartais ramybės neduoda uodai, kartais neigiamų emocijų pažeria prišiukšlintos vietos, bet apskritai iškylavimas intriguoja. Nors pripažinkim, jog tai nėra idealus variantas, nes nežinai, kiek guzų tie uodai paliks ar kokį prieglobstį suteiks ne vienus metus skaičiuojanti palapinė.

O kaipgi dėl vakarėlio? Užkandžiai, muzika, kompanija... Miesto ritmas, toli nuo gamtos... Bet palaukite. Nejaugi vasara skirta tam, kad būtų praleidžiama svetainėje ar valgomajame? O galbūt pavyktų suderinti abi pramogas (iškylą ir vakarėlį)? Tikrai taip. Tereikia pavėsinės. Tai tarpinė erdvė tarp kambario ir lauko, leidžianti mėgautis grynu oru ir kartu sauganti nuo kai kurių gamtos negandų. Kai lyja, pavėsinėje jaukiau nei palapinėje. Juk pirmuoju atveju būnama savame kieme, o antruoju – toli nuo namų.

Kai nesinori visiškai pabėgti nuo civilizacijos, bet atrodo tikslinga kiek pakeisti ritmą, gerų bičiulių susibūrimas pavėsinėje skamba viliojančiai. Kuriama šašlykinė, juntamas gardus kvapas, džiaugiamasi gamtos prieglobsčiu tiesiog nuosavame kieme. Tai išskirtinė harmonija.

Nebrangi investicija

Linksmi pasisėdėjimai su draugų ar artimiausių žmonių kompanija pavėsinėje išties leis maloniai praleisti vakarą, o ką daryti, jei kieme neturite pavėsinės? Pavėsinę galima įsigyti arba pasistatyti. Pastarasis variantas reikalauja ne tik nemažų investicijų, bet ir žinių. Reikia pripažinti, kad pavėsinė pati nepasistatys vien dėl to, jog labai norite. Reikės ir pamatus išlieti, ir stogą uždengti, Taigi, pavėsinės statyba tikrai nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be to, ir laiko kaštai nemaži. Kita vertus, jau padarytą pavėsinę galite įsigyti specializuotose arba elektroninėse parduotuvėse, pavyzdžiui, Pigu.lt. atminkite, kad pirkti virtualioje erdvėje ne tik pigiau, bet ir paprasčiau, nes naujoji pavėsinė atkeliaus iki pat jūsų namų durų, taigi, nereikės sukti galvos, kaip pirkinį parsigabenti. Šiuolaikinės pavėsines gana lengvai sukonstruojamos, todėl greitai galėsite džiaugtis jos teikiamais privalumais.

Ką veikti?

Ką gi pavėsinėje veikti? Žinoma, vyksta skanių patiekalų ragavimo procesas. Nors įprasta kepti šašlykus, tai nėra būtinas akcentas. Gal turite savas tradicijas, pavyzdžiui, kepate žuvį ar bulves? O gal apskritai pasirūpinate tik lengvais užkandžiais ir visą dėmesį skiriate bendravimui?

Puiki idėja – stalo žaidimai. „Monopolis“, kortos, šaškės – tai ir dar daugiau variantų yra verti pavėsinės stalo. Veikti tikrai yra ką, tačiau šiais laikais turbūt svarbiausia neįnikti į išmaniuosius telefonus, kad draugiškas susibūrimas virstų naršymu socialiniuose tinkluose. Na, nebent norėsite įkelti vieną kitą asmenukę...


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Gintarėlis