Namai > Gėlės > Pasidaryk pats: mozaika...
 

Pasidaryk pats: mozaika papuošti vazonėliai (foto)


2016 06 01 | Autorius: Mama.lt
 

Moliniai gėlių vazonėliai ilgainiui patamsėja, susibraižo, tiesiog nusibosta ar nebedera prie atnaujinto interjero. Neskubėkite jų išmesti! Molinius gėlių vazonėlius galima nesunkiai paversti mozaika puoštais meno kūriniais!

Jums reikės:
Molinių vazonėlių;
Raštuotų lėkščių ar puodelių šukių (galima pakeisti jūros nugludintais stikliukais ar akmenėliais, plytelių duženomis);
Vandeniui atsparių dažų;
Plytelių klijų;
Plytelių glaisto.

Vazonėlių puošimas mozaika:
Apsvarstykite, kokios spalvos plytelių glaistą naudosite ir vazonėlius nudažykite panašaus atspalvio vandeniui atspariais dažais. Nepamirškite išdažyti ir nedidelę juostą vidinėje vazonėlio pusėje - juk žemės ir augalas neuždengs viso vazono vidaus. Vazonėlius palikite visiškai išdžiūti.

Mozaikai naudojamas lėkštes, puodelius, plyteles suskaldykite - tą galima padaryti skaldomą daiktą pasidėjus tarp dviejų laikraščių ir atsargiai daužant plaktuku. Taip pat patogu naudoti plytelių rėžtuką arba reples.

Sausus vazonėlius ištepkite plytelių klijais ir kurkite norimą mozaiką - vieną šalia kitos, paliekant tarpelius dėliokite dekoratyvias šukes. Suklijuotą mozaiką palikite visiškai nudžiūti, geriausia palaikyti pernakt.

Mozaikai tvirtai pridžiūvus pagal nurodymus ant pakuotės sumaišykite plytelių glaistą. Juo aptepkite vazoną - tą galite daryti teptuku arba kempinėle. Stenkitės vazoną glaistu padengti kuo kruopščiau ir lygiau, nebijokite ištepti plytelių mozaikos - glaisto perteklius lengvai nusivalys.
Nepamirškite pirštinių ir dirbkite ypač atsargiai, kadangi aštrūs duženų kampai gali įpjauti!

Apglaistytą vazoną atsargiai pavalykite drėgna kempinėle ir sulyginkite glaistą, pašalinkite jo perteklių ir pavalykite išteptas plyteles. Palikite 5-10 minučių ir mozaikos daleles nublizginkite sausu skudurėliu. Vazonėlį džiovinkite pernakt.

Išdžiūvusį vazonėlį, jeigu norite, kad jis blizgėtų ir būtų atsparesnis aplinkos poreikius, galite padengti permatomu akriliniu laku.

Šie dekoratyvūs vazonėliai puikiai atrodys tiek kambaryje, tiek ir balkone ar terasoje, o juose pasodinti net ir labai kuklūs augaliukai iš naujo sužibės!


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Mimoza nepasižymi, nei įspūdingu dydžiu, nei ypatingais žiedais ar neįprastais lapais, tačiau gėlių mylėtojus ji žavi... jautrumu....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
lukas