Namai > Santykiai > Dalai Lama išmintis: 11...
 

Dalai Lama išmintis: 11 laimingo gyvenimo taisyklių


2016 03 18 | Autorius: Mama.lt
 

Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV-ojo viešumoje išsakytos mintys dažnai virsta sentencijomis. Paprastuose Tibeto vadovo žodžiuose slypi tiesa, kuri kiekvienam iš mūsų suteikia daugiau vidinės ramybės, vilties ir gerumo.

1. Gerbk save. Iš pagarbos kyla ir pasitikėjimas savimi, kas yra tiesiausias kelias į sėkmę.

2. Gerbk kitus žmones. Tik taip ir pats gali būti kitų gerbiamas. O žmonės, kuriuos tu gerbi, bet nesulauki iš jų tokios pat atgalinės reakcijos, tiesiog nėra verti tavo dėmesio.

3. Jausk atsakomybę už savo jausmus. Turi galią kontroliuoti savo gyvenimą, tad niekada nieko dėl nieko nekaltink. Viskas priklauso tik nuo tavęs.

4. Prisimink, kad kiekvienas pasiekimas yra pagrįstas rizika. Riziką priimk kaip malonumą, kelią link tikslo. Gyvenimas be rizikos nuobodus ir pilkas.

5. Prisimink, kad kiekviena nesėkmė yra pamoka arba, kitais žodžiais tariant, sėkmės pirmtakė.

6. Jei suklydai, nedelsiant imkis būtinų priemonių klaidai ištaisyti. Prisiimk visą atsakomybę už tai, kas padaryta. Aplinkiniai tai akcentuos labiau nei padarytą klaidą.

7. Kiekvieną dieną praleisk šiek tiek laiko vienas. Nesvarbu, ką darai, stenkis bent 30 minučių praleisti tyloje ir ramybėje su savo mintimis. Tai padės labiau suprasti save, savo veiksmus ir norus.

8. Keiskis nekeisdamas savo vertybių. Nesikeičiantis drauge su laiku žmogus gyvena labai varganą gyvenimą. Tačiau susiformavusias vertybes privaloma išlaikyti.

9. Nesutarimuose su mylimais žmonėmis kliaukis tik esama padėtimi, nesigręžiok į praeitį. Ji yra pastovi, nekintanti ir dažnai barniuose atnešanti tik skausmą.

10. Būk rūpestingas Žemei, kurioje gyveni, ir orui, kuriuo kvėpuoji. Tai turėtų būti akivaizdu, kad kenkdamas jiems, kenki sau ir savo artimiesiems.

11. Taip dažnai, kaip tik gali, lankykis vietose, kuriose dar nė karto nebuvai. Atsidurdamas skirtinguose Žemės taškuose, sutikdamas skirtingus žmones, gali tapti daug laimingesnis nei buvai iki tol.

 


 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Greta Sipaviciute