Vaikai > Laisvalaikis > „Ankstukų“ projektas...
 

„Ankstukų“ projektas pristato 10 dalių terapinę pasaką


2016 03 09 | Autorius: Mama.lt
 

Kovo 1 dieną visoje Lietuvoje prasidėjo ketvirtasis paramos projekto „Ankstukai“, skirto neišnešiotiems naujagimiams, etapas, truksiantis 2 mėnesius. „Ankstukai“ drauge su psichologe ir pasakų kūrėja Viktorija Grigorjeva visiems Lietuvos vaikams ir jų tėveliams dovanoja pirmąją lietuvišką 10 dalių terapinę pasaką „Šviesuliukai“.

Pasakų kūrėja V. Grigorjeva atskleidžia, kad „Šviesuliukų“ pasaka – tai neįprasta istorija apie anksčiau laiko gimusius kūdikius, viltį ir besąlygišką meilę.

„Tai pasakojimas apie kovotojus – mažus ir didelius. Kiekvienam iš mūsų „Šviesuliukai“ suteikia galimybę leistis į pačias netikėčiausias keliones po stebuklingą ir trapų laukimo pasaulį, nauju žvilgsniu išvysti grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikelio laukiantys tėvai ir pats mažylis“, – aiškina pasakos autorė.

Vienos iš paramos projekto iniciatorių, neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkės Astos Speičytės-Radzevičienės teigimu, idėja kurti „Ankstukų“ pasakas gimė įvertinus jų gydomąjį terapinį poveikį.

„Terapinės pasakos gali suteikti jėgų ir padėti įveikti gyvenimo iššūkius ne tik ankstukams, bet ir kiekvienam iš mūsų, todėl jau kurį laiką svarstėme apie jų sukūrimą. Mums pavyko suburti puikią komandą, pasakas įgarsinti padėjo „Ankstukų“ ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė ir kino bei televizijos režisierius Virgilijus Kubilius, taigi nekantraujame, kol jas išgirs mažiausių Lietuvos kūdikių bičiuliai“, – pasakoja A. Speičytė-Radzevičienė.

Visi, norintys išgirsti terapinę pasaką „Šviesuliukai“, kviečiami užsukti į internetinę svetainę http://ankstukai.lt/pasakos.

Kiekvienas norintis turės galimybę išklausyti ir parsisiųti „Šviesuliukų“ pasakojimus bei taip paremti mažiausius Lietuvos kūdikius.

Taip pat nuo kovo 1 d. iki gegužės 1 d. ankstukus paremti bus galima perkant specialiu „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose, aukojant akcijai skirtose dėžutėse prekybos centro kasose arba visus metus skiriant paramą SMS žinute numeriu 1670 ir pavedimu į sąskaitą.

Lietuvoje kasmet apie du tūkstančiai arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. 1993 m. Lietuvoje išgyvendavo tik 12 proc. neišnešiotų naujagimių, sveriančių nuo 500 iki 999 g, šiandien – 66 proc. Ankstukų, sveriančių nuo 1 iki 1,5 kg, išgyvenamumo rodiklis pakilo nuo 43 iki 97 proc.

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai“: www.ankstukai.lt.
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (220)
Kamile