Namai > Santykiai > Ką pamatyti ir aplankyti...
 

Ką pamatyti ir aplankyti Londone?


2016 02 27 | Autorius: Mama.lt
 

Londonas yra viena populiariausių ir lengviausiai pasiekiamų kelionių krypčių, o didelė dalis emigrantų šį miestą jau vadina savo namais. Daugiakultūrė sostinė gali pasiūlyti pramogų kiekvieno skoniui - gausybę įspūdžių ir teigiamos energijos gaus tiek meno ir istorijos gerbėjai, tiek ir naktines linksmybes dievinantys klubinėtojai, mados ir stiliaus mylėtojai atras įvairių parduotuvėlių, o mėgstantys pasigardžiuoti maistu turės progą išragauti visas pasaulio virtuves. Norint pajusti tikrąjį Londono pulsą jame reikėtų pagyventi bent keletą mėnesių, tačiau dalinamės keletu patarimų pirmajai pažinčiai!

Britų muziejus (angl. British museum)

Neabejotinai garsiausias Londono ir vienas žinomiausių pasaulių muziejų, kurį turėtų aplankyti kiekvienas išsilavinęs žmogus. Šiame muziejuje sukaupta antra pagal dydį Senovės Egipto kolekcija pasaulyje (didžiausia yra saugoma Egiptiepčių muziejuje Kaire), šiandien galima apžiūrėti daugiau nei 100 000 unikalių eksponatų. Britų muziejuje taip pat saugoma panašaus dydžio Antikos kolekcija, didelės Artimųjų Rytų, Afrikos, Azijos, Okeanijos, Amerikos ir Europos senovės tautų kolekcijos, o taip pat ir priešistorinio laikotarpio eksponatai.

Šiame muziejuje susipažinsite su pirmaisiais žmonijos kultūros žingsniais. Svarbu ir tai, kad didžiosios dalies ekspocizijų lankymas yra nemokamas. Tiesa, lankytojams siūloma paaukoti truputį pinigų muziejaus išlaikymui ir plėtrai.

Nacionalinė galerija (angl. National Gallery)

Didžiulėje galerijoje, kuri įsikūrusi pačioje Londono širdyje - Trafalgaro aikštėje, galima išvysti daugiau nei 2000 XIII-XIX a. Vakarų Europos dailininkų paveikslų. Nacionalinėje galerijoje eksponuojami Botičelio, da Vinčio, Rembranto, Van Gogo, Renuaro ir kitų garsių menininkų paveikslai.

Šios galerijos lankymas yra nemokamas, tačiau, norint apsilankyti dalyje ekspozicijų, teks įsigyti bilietą.

Istorijos muziejus (angl. Natural History Museum)

Didžiuliame ir viename gražiausių Londono pastatų įsikūrusiame muziejuje saugoma daugiau, nei 70 milijonų įvairių eksponatų. Muziejuje galima apžiūrėti 5 pagrindines kolekcija: botanikos, entomologijos, mineralogijos, paleontologijos ir zoologijos. Ypatingai daug dėmesio ir liaupsių sulaukia dinozaurų eksponatai bei originalaus dydžio skeletai, o taip pat ir muziejaus simboliu tapusi mėlynojo banginio patelės tiksli kopija bei prieš 40 milijonų metų gyvenęs voras.

Šios muziejaus lankymas yra nemokamas, tačiau, norint apsilankyti dalyje ekspozicijų, teks įsigyti bilietą.

Tate muziejus (angl. Tate)

Tate muziejuje saugoma nacionalinė britų meno ir tarptautinio šiuolaikinio meno kolekcija. Šis muziejus iš tiesų yra muziejų tinklas iš keturių pastatų - Tate Britain (Londone), Tate Modern (Londone), Tate Liverpool (Liverpulyje) ir Tate St Ives (Kornvalyje). Viešint Londone tikrai vertėtų apsilankyti tiek Tate Britain, tiek ir Tate Modern, tačiau, jeigu tenka rinktis vieną iš dviejų, tai vertėtų apsilankyti pastarajame.

Tate Modern muziejuje saugomi originalūs ir įdomūs šiuolaikinio meno darbai, tačiau čia verta apsilankyti net ir tiems, kurie pernelyg nesižavi menu. Muziejus įsikūręs ant Temzės krantų stovinčiame elektrinės pastate, jame įsikūrę ir puikūs restoranai, kuriuose galima ne tik gardžiai pavalgyti ar išgerti puodelį arbatos, bet ir pasigėrėti per jų langus atsiveriančiais Londono vaizdais.

Londone esančių Tate muziejaus padalinių lankymas yra nemokamas, tačiau, norint apsilankyti dalyje ekspozicijų, teks įsigyti bilietą.

Londono akis (angl. London Eye)

Londono akimi vadinamas apžvalgos ratas suteikia progą vos per 30 minučių apžvelgti nuostabią miesto panoramą, išvysti net 55 garsiausius Londono pastatus. Ketvirtas pagal dydį pasaulyje, 135 metrų aukščio apžvalgos ratas sudarytas iš 32 kabinų (po vieną kiekvienam Londono rajonui), kuriose telpa iki 25 žmonių.

Ši pramoda yra mokama, apsisukimas kainuoja apie 20 svarų.

Londono Taueris (angl. Tower of London)

Istorinė tvirtovė stūkso rytinėje Londono senamiesčio dalyje, kairiajame Temzės krante. Šiandien Taueryje įsikūręs muziejus, kuriame saugomos karališkosios šeimos brangenybės, gausi įvairių laikų ginkluotės kolekcija, atkurtas viduramžių karalių kambarių interjeras. Iki 1820-ųjų šiame pastate buvo įsikūręs kalėjimas, jame buvo įvykdytos mirties bausmės daugeliui garsių Anglijos istorinių figūrų - Henrikui VI, Eduardui V, jo broliui Ričardui, Henriko VII žmonoms Anai Bolein ir Katerinai Hovard, Škotijos karalienei Marijai Stiuart.

Norintiems apsilankyti Londono Taueryje už bilietą teks susimokėti apie 22 svarus.

Grinvičas (angl. Greenwich)

Grinvičo rajonas ir jame plytintis parkas yra įsikūręs Pietryčių Londone. Ši žalioji oazė mėgstama tiek turistų, kurie mielai lankosi čia įsikūrusiuose Nacionaliniame jūreivystės muziejuje (angl. National Maritime Museum), karaliaus Džeimso I žmonai pastatytuose „Karalienės rūmuose (angl. Queens House), Karališkojoje observatorijoje (angl. Royal Observatory), tiek ir vietinių, kurie mėgsta pietauti prisėdę ant žolės ar besigrožint atsiveriančia Londono panorama.

Grinviče įsikūrusių muzieju lankymas yra nemokamas.

Madam Tiuso muziejus (angl. Madame Tussauds London)

Visame pasaulyje puikiai žinomą muziejų įkūrė vaško skulptorė Mari Tiuso. Jame saugomos garsenybių, karališkosios šeimos atstovų, o taip pat ir pasaulį šiurpinusių nusikaltėlių vaškinės skulptūros, kurios atrodo lyg gyvi žmonės, žavi detalumu ir tikslumu. Šiame muziejuje eksponuojamos 4 parodos: Pramogų sodas (politikų, filmų ir sporto žvaigždžių vaškinės figūros), Londono dvasia (400 metų laikotarpio Londono istorija), Didžioji halė (karališkosios šeimos atstovų vaškinės figūros) ir Siaubo kambarys (žudikų, nusikaltėlių vaškinės figūros).

Apsilankymas šiame muziejuje kainuoja apie 30 svarų.

„Harrods“ prekybos centras

Didžiausia Londono universalinė parduotuvė yra tikras apsipirkinėjimo mėgėjų rojus. 20 000 kvadratinių metų dydžio komplekse yra daugiau nei 330 parduotuvių, kuriose galima įsigyti tiek prabangių, garsių mados namų drabužių, tiek ir elektronikos, namų interjero, juvelyrikos prekių, maisto, gėrimų ir t.t. Šiame prekybos centre yra ir apie 30 restoranų, kuriuose galima išgerti išskirtinės kokybės arbatos puodelį ar sočiai pavalgyti.

Bokalas elio pube

Didžiuojamės Lietuvoje gaminamu alumi, kurio skonį vertina ir atvykę turistai, tačiau britai taip pat labai mėgsta šį gėrimą ir siūlo gausybę jo rūšių. Nepraleiskite progos išlenkti bokalo alaus nedidelėje, senoje aludėje. Atėję į vietinį pubą būtinai paprašykite pintos šviesiojo elio (britai jį vadina tiesiog „bitter“) - šviesaus miežių salyklo alaus, labai populiarus visoje Didžiojoje Britanijoje. Tiesa, prisiminkite ir tai, kad yra daugybė šio alaus rūšių, kurios skiriasi tiek skoniu, tiek ir stiprumu - nuo silpno, vadinamo „boys bitter“ (apie 3%) , iki gerokai apsvaiginančio „premium bitter“ (apie 7%).

Dauguma šiuolaikinių aludžių turi ir nemažą maisto pasirinkimą - siūlomi įvairūs troškiniai, bulvių košė su priedais, pyragai su mėsos įdaru ir pan., o taip pat ir tradiciniais tapę bulvių traškučiai bei skrudinti riešutai. Norintys tikros autentikos turėtų užsisakyti tradicinių, riebaluose skrudintų kiaulės odos traškučių „pork scratchings“.

Angliški pusryčiai

Londone yra gausybė skirtingas pasaulio virtuves reprezentuojančių prabangių restoranų, o taip ir užkandinių, kuriose pavalgysite pigiai ir greitai. Lankydamiesi Londone, žinoma, turėtumėte suvalgyti sočius ir riebius angliškus pusryčius. Didelėje lėkštėje jums bus patiektas keptas kiaušinis (rečiau - plakta kiaušinienė), kepta šoninė, dešrelės, kraujinė dešra, apkepintas pomidoras, grybai, pupelės, daržovių košė, skrudinta kvietinė duona.

Angliškus pusryčius siūlo bene visi viešbučiai ir prabangūs restoranai, tačiau autentiško skonio ieškantiems ir sutaupyti norintiems vertėtų apsilankyti nedidelėje, senoje užkandinėje ar alaus bare, pavyzdžiui jau daugiau nei šimtmetį veikiančiame, tradicinius italų ir anglų virtuvių patiekalus gaminančiame Pellicci šeimos restoranėlyje „E Pellicci“.


 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Margarita