Vaikai > Laisvalaikis > 5 lavinantys žaidimai...
 

5 lavinantys žaidimai vaikams namuose


2016 02 25 | Autorius: Mama.lt
 

Žaidimas yra pagrindinis vaiko lavinimosi ir pasaulio pažinimo įrankis. Žinoma, lauko žaidimai yra patys smagiausi, tačiau mūsų krašte dažnai lyja, gan anksti temsta, tad tenka pramogauti namuose. Dalinamės paprastais, tačiau labai smagiais ir originaliais, tiek vaiko judėjimą, tiek ir mąstymą lavinančiais žaidimais, kuriems reikalingi tik labai paprasti, kiekvienuose namuose randami daiktai.

Matematinės kliūtys

Tarp baldų ir kitų namų rakandų reikia ištempti storesnį ir ryškesnį siūlą, virvę ar kaspiną, sudarant kliūčių ruožą. Ant virvučių sukabinkite kortas ar tiesiog storesnio popieriaus gabaliukus su įrašytais skaičiais. Užduotis parinkite pagal vaikų amžių ir žinias. Mažyliai gali ant vienos kojos, stengiantis nepaliesti virvučių surinkti visus vienodus skaičius (pavyzdžiui, visus dvejetus, tuomet - visus trejetus ir t.t.). Jau pramokę skaičiuoti vaikai gali surinkti visus lyginius, o vėliau - visus nelyginius skaičius, surinkti korteles, kurių suma bus 10 (tad galima paimti 5,5 arba 5,3,2 ir pan.) arba surinkti visus skaičius, kurie dalijasi iš 2.

Gyvūnų piešimas ir vaizdavimas

Šis žaidimas yra sudarytas iš dviejų etapų. Pirmiausiai iškarpykite 10-15 storesnio popieriaus kortelių ir paprašykite, kad vaikas slapta nuo jūsų ant jų nupieštų įvairius gyvūnus (jeigu šeimoje auga daugiau mažylių, tai tegul kiekvienas, nerodydamas kitam, nupiešia savo gyvūnėlius). Vėliau vaikas turi išsitraukti vieną iš savo kortelių ir niekam jos nerodydamas suvaidinti, kaip elgiasi ten pavaizduotas gyvūnas. Pavyzdžiui, katė rąžosi arba prausiasi letenėle, šuo - lekuoja ir nešioja kamuoliuką, vikšras - raitosi ir t.t.

Šokinėjimas „Klasės“

Mamos puikiai prisimena vaikystėje populiarų šokinėjimo žaidimą „Klasės“. Ant šaligatvio nupiešiami kvadratai su skaičiais nuo 1 iki 10. Žaidimo pradžioje pirmasis žaidėjas meta akmenuką ant vieneto ir ant vienos kojos, paeiliui šokinėja per visus langelius, ties pirmuoju kvadratėliu pasiima akmenuką ir iššoka iš žaidimo schemos. Tuomet tas pats žaidėjas meta akmenuką ant dvejeto ir vėl šokinėja. Jeigu žaidėjas nepataiko numesti akmenuko ant reikiamo langelio arba suklumpa šokinėdamas, tai pradeda šokinėti kitas žaidėjas. Laimi tas, kuris pirmasis peršoka visas „Klases“ ir baigia mokyklą.
Tokį žaidimą galima pažaisti ir namuose - ant senos paklodės prisiūkite, karštais klijais priklijuokite spalvotus keturkampius su iškirptais skaičiais, papuoškite savo „Klasių“ žaidimo paklotą, susiraskite nedidelį siūlų kamuoliuką, kurį bus galima mėtyti.
Žaidžiant namuose, ypač, jeigu po jumis gyvena kaimynai, galima sugalvoti papildomą taisyklę - reikia šokinėti kuo tyliau, nešūkauti. Taisyklę pažeidęs žaidėjas užleidžia šokinėjimo eilę kitam.

Abėcėlės mankšta

Šis žaidimas taip pat sudarytas iš dviejų etapų. Pirmiausiai išsikirpkite korteles, ant kiekvienos rašykite po vieną abėcėlės raidę ir visi kartu sugalvokite po vieną iš tos raidės prasidedančią užduotį - mankštos pratimą. Pavyzdžiui, A - atsistok ant vienos kojos ir pašokinėk, B - Bėgiok kambaryje, C - cypk ir šok, D - duok penkis ir t.t.

Baliono tenisas

Prie popierinių ar plastmasinių lėkščių priklijuokite lazdeles. Idealiai tiktų lazdelės nuo ledų, tad pasiruošimas šiam žaidimui labai malonus - teks pasimėgauti gardžiais ledais. Pripūskite balioną ir žaiskite tylų ir ramų, tad namams idealiai tinkantį tenisą!
Šis tenisas gan lėtas, tad, jeigu vaikai jau vyresni, jį galima kiek paįvairinti ir pasunkinti. Pavyzdžiui, balioną atmušti galima tik tada, kai įvardini gyvūną, jeigu žaidėjas užstringa ir iškart negali prisiminti kokio nors gyvūno pavadinimo, tai mąstydamas jis mušinėja balioną vienas, kitam žaidėjui neperduoda. Nusibodus vardinti gyvūnus, galima imtis valstybių ar miestų pavadinimų, žodžių, prasidedančių raide D ir pan.
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (180)
Sandra