Sveikata > Šeimos sveikata > 6 teisingo dantų valymo...
 

6 teisingo dantų valymo principai, kuriuos privalo žinoti kiekvienas


2016 02 22 | Autorius: Mama.lt
 

Nuo vaikystės puikiai žinome, kad reguliarus dantų valymas yra pagrindinis būdas išlaikyti sveikus dantis bei dantenas. Deja, greitėjant gyvenimo tempui, daugelis bent kartais sulaužome burnos higienos taisykles. Tad kas yra tinkamas dantų valymas – kiek kartų per dieną, kiek laiko, kokiu šepetėliu turėtume prižiūrėti vieną iš svarbiausių savo grožio turtų – dantis?

Ir grožiui, ir sveikatai

„Tinkamai valyti dantis turime ne tik dėl gražios šypsenos, bet ir dėl geros sveikatos. Kokybiško dantų šepetėlio pasirinkimas yra pirmas svarbus žingsnis, tačiau vien to neužtenka. Dantis būtina kruopščiai valyti bent du kartus per dieną po 3 minutes“, ­– teigia prekių ženklo „Signal” vadovė Marit Soha.

Pasak jos, teisingai valant dantis visų pirma pašalinamos kenksmingos apnašos, kuriose kaupiasi patologinės bakterijos, tampančios pagrindine dantų ėduonies ir dantenų ligų priežastimi.

Vos šešios paprastos taisyklės

Jei nesate tikri, ar dantis valote tinkamu būdu, M. Soha siūlo įsidėmėti bent kelias pagrindines taisykles ir stengtis nuo jų nenukrypti.

1. Geriau rinkitės dantų šepetėlį minkštesniais šereliais (angl. soft) – jis nesumažina dantų valymo efektyvumo, tačiau užtikrina, kad nepažeisite dantų emalio arba dantenų. Dantis valykite bent jau ryte ir vakare ne trumpiau nei 2–3 minutes.
2. Jei išgėrėte gaiviųjų gėrimų, vartojote saldumynus arba rūgščius produktus (pavyzdžiui, vaisius ar jų sultis), praskalaukite burną vandeniu ir dantų nevalykite apie pusvalandį. Rūgštys minkština emalį, tačiau seilės jį natūraliai gana greitai atkuria. Jei šiek tiek luktelsite, išvengsite po valymo atsiradusio nemalonaus dantų jautrumo.
3. Efektyviausiai dantis išvalysite atlikdami trumpus vertikalius arba sukamuosius judesius. Šepetėlį laikykite pakreipę 45 laipsnių kampu.
4. Būtinai valykite tiek vidinį, tiek ir išorinį dantų paviršių, kramtomąjį paviršių ir liežuvį – tik taip užtikrinsite ne tik gerą dantų būklę, bet ir gaivų burnos kvapą.
5. Dantis valykite atsargiai ir švelniai – stiprus trynimas tikrai neduos geresnio rezultato, tačiau gali pažeisti dantenas ir dantų emalį. Šepetėlį laikykite taip, kaip rašiklį – išvengsite perdėto spaudimo.
6. Atminkite, kad dantis privalote valyti švariu šepetėliu ir po kiekvieno naudojimo jį gerai išskalauti. Šepetėlį būtina keisti ne rečiau kaip kas 3 mėnesius arba pamačius pirmuosius nusidėvėjimo požymius.

Tinkama burnos higiena tikrai nėra sudėtingas uždavinys, tai – kasdienė rutina, prie kurios tereikia įprasti! Pabandykite – juk sakoma, kad geram įpročiui išsiugdyti arba blogam pamiršti tereikia 21 dienos.
 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)
EMILIJA