Namai > Interjeras > Skiautiniai: margų...
 

Skiautiniai: margų rankdarbių idėjos (foto)


2016 01 20 | Autorius: Mama.lt
 

Skiautiniai - mūsų močiutėms puikiai pažįstami, tačiau šiandien daugelio jau primišti rankdarbiai, sudaigstyti iš daugybės smulkių audinio atraižėlių. Skiautinių techniką galima panaudoti kuriant dekoratyvius pagalvėlių užvalkalus, pledus, lovatieses, o taip pat ir įvairias smulkmenas - paveiksliukus, žaislus, servetėles... Tai praktiškas būdas sunaudoti dailias audinių atraižas ir raminanti meditacija!

Skiautinio gamybos technologija – tai puošnaus gaminio siuvimas iš įvairaus dydžio ir geometrinių formų audinio skiaučių. Tradicinys skiautinys sudarytas iš trijų sudedamų vienas ant kito ir sudygsniuojamų tarpusavyje sluoksnių:

  • viršutinis sluoksnis – tai pagrindinis, dekoratyvinis, susidedantis iš įvairių ornamentų ir sujungtų iš mažų skiautelių, kurios skiriasi spalva, dydžiu ir forma.
  • vidurinis sluoksnis – tai šiltinamoji medžiaga, suteikianti skiautiniui putlumo, minkštumo, mažinanti jo šilumos laidumą.
  • apatinis sluoksnis – tai pamušalas iš praktiško ir patvaraus audinio.

Visi trys skiautinio sluoksniai sudygsniuojami įvairiai: neryškiai, puošnaus rašto linijomis ir pan. Gaminys, laikomas užbaigtu po to, kai dailiai apsiuvami skiautinio kraštai. Tiesa, šiuolaikiniai skiautiniai būna gerokai įvairesni.


 


 
Taip pat skaitykite
Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Kaip apibūdintumėte svajonių virtuvę? Ar ji būtų erdvi, moderni, minimalistiškai jauki bei su įmontuota modernia, patogaus valdymo...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Karmena