Vaikai > Vaiko priežiūra > Didėja parama vaikus...
 

Didėja parama vaikus globojančioms šeimoms


2015 12 29 | Autorius: Mama.lt
 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymų pataisas, skatinančias ir spartinančias vaikų globą šeimose bei šeimynose ir įvaikinimą. Seimo priimtas pataisas inicijavo šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, tūkstančiams vaikų augant globos namuose, moralinės pagalbos nebepakanka. Būtina ne tik užtikrinti didesnę finansinę pagalbą globėjų šeimoms ir šeimynoms, bet ir skatinti alternatyvas institucinei vaiko globai bei garantuoti, kad institucijose augantys vaikai kuo greičiau patektų į šeimas

Priimtose įstatymų pataisose numatytas didesnis finansavimas globėjų šeimoms ir šeimynoms. Šiuo metu šeimos, globojančios vaiką, gauna 152 eurų išmoką. Iki 2017 m. sausio 1 d. ji bus padidinta du kartus – iki 304 eurų. Įsigaliojančiomis pataisomis numatomos ne mažesnės kaip 434 euro šeimynos dalyvių – tėvo ir motinos – pajamos. Iki šiol jiems buvo garantuojama tik minimali mėnesio alga (325 eurų).

Viena iš priežasčių, dėl kurių globos įstaigose užsibūna vaikai yra ta, kad galimi globėjai ir įtėviai priversti ilgai laukti privalomų mokymų. Todėl siekiant pagreitinti globos ir įvaikinimo procesą, padidintas tokių mokymų prieinamumas.

Seimas taip pat apsispręs dėl dar vieno Prezidentės siūlymo, skirto skatinti vaikų globą šeimose ir šeimynose. Šalies vadovė inicijavo Civilinio proceso kodekso pataisas, kuriomis siūloma spartinti nuolatinės globos ir įvaikinimo bylų nagrinėjimą teismuose, kad šios bylos būtų nagrinėjamos pirmumo tvarka ne ilgiau kaip 2 mėnesius.

Šiuo metu Lietuvoje be tėvų globos yra likę apie 10 tūkstančių vaikų. Globos įstaigos gauna kelis kartus didesnį finansavimą nei vaikus globojančios šeimos ir šeimynos. Iš valstybės ir savivaldybių biudžetų vaikų globos įstaigoms per metus skiriama 45 mln. eurų.
 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Samanta